Uncategorized

MHP Il Teskilati Iftarda Bulustu

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun teskilatlari iftar yemeginde bulustu.


Cumartesi aksami Hüseyin Restaurant’ta gerçeklestirilen yemege Giresun Milletvekili ve TBMM Baskanlik Divani üyesi Murat Özkan, Il Baskani Dr. Orhan Erzurum, Ilçe Baskanlari, partili Belediye Baskanlari ile partililer katildi.


 


 

“BIRLIK VE BERABERLIK IÇIN HERKES ÜZERINE DÜSENI YAPMALIDIR”


 

MHP Il Baskani Drç Orhan Erzurum, “Bereketin ve huzurun teminati olan Ramazan ayinda birlik ve beraberlik, dayanisma noktasinda hepimiz üzerine düsen görevi yerine getirmek zorundayiz” dedi.

“Ülkemizin çok agir sartlarda bulundugu bu günlerde Türk siyasi hayatinda MHP’ye en fazla ihtiyaç duyulan zamandir” diyen Erzurum, “Dolayisiyla biz ülkücüler bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olmak zorundayiz. Kisisel kaygi ve hesaplarimizi bir kenara birakip ülke menfaatleri geregi 3 hilalin etrafinda birlesmek zorundayiz.


AKP hükümetinin adina Kürt ya da demokratik açilim dedigi hadisenin tamamen ülkeyi bölme girisimi oldugunu, kanla fethedilmis bu topraklarin igrenç siyasi oyunlarla verilme taktigi oldugunu Türk Milliyetçileri çok iyi anlamaktadir. Bu sebeple bu memleketin teminati, sigortasi olan ülkücüler çok kuvvetli ve saglam bir sekilde ayakta durmak zorundadir” seklinde konustu.


Bu dönemin ülke için en çok birlik ve beraberlige ihtiyaç duyulan dönem oldugunu söyleyen Erzurum sunlara yer verdi, “Çünkü Türk milletinin, Türk devletinin MHP ve ülkücülere ihtiyaci vardir. Zira MHP iktidara yürümektedir. Bu iktidar yolunda samimi her ülkücünün katkisi olmak zorundadir.”
“CUMHURBASKANI ILE BASBAKAN ÇELISIYORLAR”
Daha sonra söz alan MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan, AKP’nin ortaya attigi Kürt açilimi konusunda Basbakan ile Cumhurbaskani’nin bir birleri ile çelisen açiklamalarinin manidar karsilandigini söyledi.
MHP’nin Türkiye’nin sigortasi oldugunu belirten ve TBMM’de ülkeyi böldürtmemek, sattirmamak ve ülke üzerinde oynanan oyunlari bozmak üzere Türk Milleti tarafindan görevlendirildigini söyleyen Özkan, “MHP Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu görevini sonuna kadar sürdürecektir. Bayragimizi indirtmemeye, ülkemizi böldürtmemeye devam edecegiz” seklinde konustu.


“AKP SEL FELAKETLERINDE SINIFTA KALDI”
Basta Istanbul olmak üzere, Türkiye’nin muhtelif yerlerinde yanan sel afetleri nedeniyle AKP iktidarinin tus oldugunu dile getiren Özkan, “16 yildir Istanbul’u, 6 yildir da Türkiye’yi idare eden AKP iktidarinin gerçek yüzü bir kez daha ortaya çikmistir. Basta Istanbul Büyük Sehir Belediyesi olmak üzere imar ve sehirlesme kurumlarin neler yaptigini herkes görmüstür. Bu olay Avrupa’da olsa idi sorumlulari vakit geçirmeden onurlari ile hemen istifa ederlerdi” ifadelerine yer verdi.


“ALIVRECILER FINDIK KONUSUNDA GAYRET IÇINDELER”
Öte yandan 2009 yilinda findikta ilginç gelismeler yasandigini belirten Özkan, bu konuda da sunlara yer verdi; “Bu sene yillik ürün 2005 yilinin hemen hemen ayni seviyede yaklasik 400 bin dolayinda gerçeklesti…  Bu yillik ürün geçen yilki rakamlarin % 50 altindadir. Su an da ne olmasi gerekir. Findigin asagi yukari 8-9 TL olmasi gerekir. Neden bu rakami söylüyorum; çünkü 2005 yilinda findik piyasada Fiskobirlik’in destegiyle 7-7,5 lira islem görmeye baslamisti. Demek ki devlet findiga belli oranda destek vermeye baslamis olsaydi fiyat bugün çok ciddi bir rakama gelmis olacakti.
Findigin az olmasi sebebiyle üreticinin bir kaybi söz konusu. TMO’nun elinde bulundurdugu findigi umarim piyasaya sürmezler ve yagliga ayirirlar. Ancak tüccarin ve alivre satis yapanlar erkenden bu isi çok düsük fiyatlarla batiya söz verdiler. Onun için gayret ediyorlar. Buradan tüm siyasileri, Tarim Bakani’ni ve Basbakan’i uyarmayi görev kabul ediyorum. Sakin TMO’nun depolarinda bulunan findigi piyasaya sürme gafletinde bulunmayin. Zira üreticinin menfaatine bu findiktan yapilabilecek en önemli ürün findik yagidir. Yagli tohumlara çok büyük rakamlar harciyoruz. Bunu ithalata ayrilan büyük paralari önlemenin en önemli yolu da findigi yagliga ayirmaktan geçiyor.”


Yapilan bu konusmalardan sonra yapilan dualar ile iftar yemegi son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.