Uncategorized

MHP li Mehmet Yüksel 2011 den Ümidim Yok

 

Giresun Il Genel Meclisi MHP Grup Baskani Mehmet Yüksel; “Il Genel Meclisi olarak 2011 yilinin da çok verimli geçeceginden umudum yok. Çünkü 2011 yili tahmini bütçesini yaptik. Aylar öncesinden özellikle Il Özel Idaresi tarafindan finanse edilen müdürlüklerden proje destegi istedik. Ancak hiçbir kurumdan proje destegi ve talebi gelmedi. Bunun yani sira 2011 yili bütçesi ilk defa komisyondan geçtikten sonra en az bes defa degisti. Komisyon siyasi düsünmeseydi böyle degismezdi. Bunun sorumlusu Il Genel Meclisi nde çogunlugu bulunan AK Parti iktidarinindir” seklinde konustu. 

Giresun Il Genel Meclisi MHP Grup Baskan Vekili Mehmet Yüksel, 2010 yili çalismalarini degerlendire-rek 2011 yili çalismalarindan beklentilerini açikladi.
2010 yili çalismalarina büyük umutlarla baslamalarina ragmen her alanda bos bir yil geçirdiklerini söyleyen MHP Grup Baskan Vekili Mehmet Yüksel “Özellikle turizm, egitim ve tarim alaninda kalkinmak istiyoruz. Fakat ne yazik ki 2010 yilinda ne egitim, ne turizm ne de tarim alaninda hayata geçirdigimiz bir projemiz bulunmamak-tadir. 2010 yilinda ilk defa bütçeden 100 bin TL mikro kredi ödenegi konuldu. Fakat bu proje dahi hayata geçiri-lemedi. 2010 yilinda bütçeye konulan ödeneklerden 51 kalemindeki ödenekler sü-resi içerisinde harcanamadi-gindan ödenek üstü harcama yapilan baska kalemlere aktarildi. Ihtisas Komisyon-larimiz verimli bir dönem geçirdi. Iyi raporlar hazir-ladi. Meclisten geçerek ilgili birimlere iletildi fakat ilgili birimlerde hayat bulmadi” dedi.

Il Genel Meclisi nin projeleri hayata geçireme-mesindeki gerekçeleri de açiklayan Yüksel “Il Özel Idaresi nin çalisabilmesi için Vali, Özel Idare Genel Sekreterligi ve Il Genel Meclisi nin koordineli çalismasi gerekmektedir. Ancak Il Genel Meclisi Baskani, Özel Idare Genel Sekreteri ve Valilik ara-sindaki sürtüsme kamu-oyuna olumsuz yansimak-tadir.Bu da mecliste alinan kararlarin hayata geçme-sinde verimliligi düsür-mektedir” diye konustu.
2011 yilindan da beklentilerini dile getiren MHP Grup Baskan Vekili Yüksel “Il Genel Meclisi olarak 2011 yilinin da çok verimli geçeceginden umudum yok. Çünkü 2011 yili tahmini bütçesini yaptik. Aylar öncesinden özellikle Il Özel Idare tarafindan finanse edilen müdürlüklerden proje destegi istedik. Ancak hiçbir kurumdan proje destegi ve talebi gelmedi. Bunun yani sira 2011 yili bütçesi ilk defa komisyondan geçtikten sonra en az bes defa degisti. Komisyon siyasi düsünme-seydi böyle degismezdi. Bunun sorumlusu Il Genel Meclisi nde çogunlugu bu-lunan AK Parti iktidari-nindir” seklinde konustu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.