Uncategorized

Müftü Necati Akkus Fransa’da

Ali Nail Duran

Bischwiller Fransa dan Bildiriyor;

 


 

Fransa Bischwiller Giresunlular Dernegi Giresun Müftüsü Necati Akkus tarafindan ziyaret edildi. Ziyaret sirasinda toplanan hemserilerimize din görevlileri ve ibadet yerleri hakkinda birde konferans veren Giresun Müftüsü Necati Akkus Avrupa Birligi Ülkelerinde yasayan Müslümanlarin birçok hakki birlik dâhilindeki ülkelerden sökerek aldigina degindi. Giresun Müftüsü Necati Akkus “ Islam dini evrenselligini hiçbir zaman yitirmeyecek ve ilelebet kiyamete kadar var olacak Kur’an-i Kerim sayesinde de hep taze kalacaktir.” Dedi.

Necati Akkus “ Binlerce kilometre uzakta dinini yasamaya çalisan sizler Avrupa Ülkelerinde birçok hakkinizi sökerek aldiniz, bu mücadele örnegi Islam dininin ruhunda var bu nedenle sizler ülkemizde örnek Müslümanlarsiniz.” Seklinde konustu.


Giresun Müftüsü Necati Akkus “ Içinde bulundugumuz hafta Camiler ve Din Görevlileri Haftasidir, bu manada burada ve dünyada çesitli ülkelerde Müslümanlar için görev yapan din görevlileri ve ibadet yerleri sizlerin dahil olmasi ile önem kazanmaktadir, eger sizler bu ibadet yerlerine gelerek buradaki arkadaslarimizin yaninda olursaniz hiçbir süphe yok ki bu din tamama erecektir.” Diyerek sözlerini tamamladi. 

Bischwiller Giresunlular Dernek Baskani Cevat Kurt “ Giresun Müftümüz Sayin Necati Akkus beyefendiyi dernek olarak agirlamaktan büyük bir seref duyduk, zati halleri bizleri  gurbet ellerde dini açidan aydinlatti ve  bilgi sahibi yapti, ben Giresun ve Karadeniz camiasi adina kendilerine tesekkür ediyor, bu bilgi ve irsat nedeniyle haklarini helal etmelerini istiyorum.” Dedi.

 


Cevat Kurt “ Dernekçilik sadece eglence geceleri düzenleyerek insanlari yilda bir kez bir araya getirmek degildir, biz daha sosyal etkinlikler planlayan ve kendini bu alanlara adapte etmeye çalisan bir dernek görüntüsü çizmek istiyoruz.” Dedi.


Giresun Müftüsü Necati Akkus un ziyaretine Bischwiller de bulunan cami imam hatibi ve cami dernek baskanida katildi.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.