SON DAKİKA!

Muharrem Ince den Canikli mi Conikli mi? Salvosu

CHP Grup Baskanvekili Muharrem Ince, CHP Genel Baskani nin kimseye diyet borcunun olmadigini belirtti.


AK Partili Nurettin Canikli nin CHP liderine dönük “Diyet ödüyor” sözlerini elestiren Ince, “AKP yetkililerinden Canikli mi, Conikli mi oldugu pek belli olmayan, hayatini diyet ödemekle geçirmis birinin CHP nin genel baskanina diyet ödüyor demesi, tek kelimeyle AKP klasigidir ve gülünçtür” dedi.


Ince, yazili açiklamasinda, AKP yetkililerinin, CHP nin demokrasi ve ulusal egemenlik adina verdigi hakli ve yerinde protestosunu, anlamak ve çözüme ortak olma yerine israrla çarpitmaya ve Genel Baskanlari Kemal Kiliçdaroglu nun sahsinda yipratmaya çalistiklarini öne sürdü.


CHP olarak istediklerinin açik oldugunu belirten Ince, tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay in tutuklu kalmalarinin yasal dayanaginin bulunmadigini, buna ragmen tutuklu kalmalarinin milletin iradesine vurulmus bir pranga oldugunu, bunun sorumlusunun da yargiyi emrine almis AKP oldugunu söylediklerini kaydetti.


Avrupa Insan Haklari Sözlesmesi ve AIHM kararlarinin hukuk sisteminin bir parçasi oldugunu, Anayasa nin 90. Maddesinin, sözlesme ve AIHM kararlari ile ulusal yasa arasinda çeliski olmasi durumunda AIHM kararlarinin esas alinacagini öngördügünü vurgulayan Ince, tahliye talebini reddeden mahkemelerin bunu yapmadiklarini öne sürdü. Hukukun degil, birilerinin üstünlügü için karar verildigini iddia eden Ince, o birilerinin bugün yargi bagimsizdir, emir mi vereyim tarzi açiklamalar yaptiklarini ifade etti.


Muharrem Ince, su görüsleri dile getirdi:


Herkes bilmelidir ki milletin egemenligi, milletin egemenligi üzerinde egemenlik kurularak saglanamaz. Bunu eninde sonunda herkes anlayacaktir.


CANIKLI MI CONIKLI MI?


AKP yetkililerinden Canikli mi, Conikli mi oldugu pek belli olmayan, hayatini diyet ödemekle geçirmis birinin CHP nin genel baskanina diyet ödüyor demesi, tek kelimeyle AKP klasigidir ve gülünçtür.


Daha yemin etme töreninde 327 AKP li milletvekilinin, milletvekili sifatinin geregini ve yasama meclisinin saygin bir üyesi olduklarini unutup yeminleri sonrasinda Bakanlar Kurulu siralarina dönüp esas durusa geçmis olmalariyla milletin özgür iradesinin temsilcisi olamayacaklarini kanitlamislardir. Bu davranislariyla da ilk diyetlerini ödemislerdir.


Yasamlarini diz çökme (Hikmetyar resmini hatirlatiriz) ve diyet ödemekle geçirdiklerini yakindan bildigimiz bu anlayis sahiplerinin kendilerindeki özelligi baskalarinda aramaya kalkismis olmasi ilginçtir.


CHP Genel Baskani nin kimseye bir diyet borcu yoktur ve olamaz. Bunu iddia edip ortaya belge ve bilgi koyamayanlara söylenecek tek söz; siyaset paranoya ile yapilmaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.