SON DAKİKA!

MUHTEŞEM CUMHURİYET ORGANİZASYONLARI

Giresun Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen fener alayı ve Giresun Valiliğince düzenlenen Cumhuriyet balosu muhteşem geçti.

cumhuriyetfeneralayi2013

Giresun Belediyesi tarafından “Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi.

Giresun Yeniyol mevkiinde başlayıp Atatürk Meydanı’nda sona eren Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşünde Giresunlular adeta sokağa döküldü. 10 bin kişinin üzerinde bir katılımın olduğu gözlenen yürüyüşte ellerinde meşale, Atatrük ve Türk bayrakları taşıyarak “Ne mutlu Türküm diyene, Mustafa Kemalin askerleriyiz” gibi slogan atan vatandaşlar 10. Yıl Marşı ile Gençlik Marşı’nı söylediler.

Yürüyüş kortejinin önünde yer alan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Giresun her yıl olduğu gibi bu yılda Atatürk ve cumhuriyete sahip çıktığını her yıl göstermeye başladı. Çok mutluyuz. Giresunlular evlerinden çıkarak cumhuriyet yürüyüşüne katıldı. Ben bütün Giresunlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük coşku ve sevinç içerisindeyiz. Siz de görüyorsunuz ki kalabalığın sonu yok gibi. Bu şudur; Giresun cumhuriyetine sahip çıkıyor. Kurtuluş savaşında da büyük mücadele vermiş bir şehir. Her zaman Cumhuriyetin ve Atatürk’ün yanında olacağını açıkça göstermiştir. Herkes bu yürüyüşten bir mesaj almalıdır” dedi.

Yürüyüşün ardından Atatürk meydanında bulunan belediye binası üzerinde “29 Ekim Slayt Gösterimi” yapıldı. Daha sonra ünlü sunucu Metin Uca’nın tek kişilik gösterisinin ardından etkinlikler sona erdi.

Dün akşam New Jasmin Hotel’de gerçekleştirilen resepsiyona Giresun Valisi Hasan Karahan ve eşinin yanı sıra , Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,eşleriyle birlikte Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara ile askeri yetkililer, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, MHP İl Başkanı Ozan Köymen, bazı siyasi parti yetkilileri, daire amirleri, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş yetkilileri, şehit yakınları ve gaziler, muhtarlar ile yaşlılar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.