Uncategorized

Murat Özkan Engelliler Günü Mesaji Yayinladi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Baskanlik Divani üyesi Giresun Milletvekili Murat Özkan 3 Aralik dünya engeliler günü nedeniyle bir mesaj yayinladi.

 

Özkan kisaca sunlara deyindi;

Türkiye Büyük Millet meclisi tarafindan çikarilmis olan engeliler kanunlari islevsel hale getirilmemistir öncelikle çikarilim bulunan bu kanunlarin islevsel hale getirilmesi ve engelli vatadaslarimizin bir an önce istihdama katkilari saglanmalidir.

 

Keza Sosyal devlet anlayisinda toplumdaki her bireyin çalisma hakkindan yararlanabilmesini saglamayi ve gerekli istihdam politikasi tedbirlerini alma zorunlulugunu yüklemektedir.

 

Engelilere  yönelik çalismalarin azligindan yakinan Murat Özkan istatistiki bilgilerin bile yeterince olamamasi nedeniyle resmi verilerilere ulasilamadigini hatirlatti.

 

Engelilerimizin  kendilerine taninan haklarini tam anlami ile bilmemesi sartlari daha zorlastirmaktadir diyen Özkan Engelli vatandaslarimizin sorunlarinin çözümü konusunda her zaman yanlarinda oldugumu belirtirken,aileleriyle birlikte mutlu ve uzun bir ömür diliyor bu anlamli günlerini kutluyorum. dedi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.