Uncategorized

Murat Özkan Sadi Toygar a Konustu

 ÖZKAN IN BOMBA AÇIKLAMARI

 

MHP Giresun milletvekili Murat Özkan, sehit cenazesi merasimine katilmak ve taziyelerini sunmak için için geldigi Istanbul’da, cenaze merasiminden sonra Sebinmedya haber müdürü Sadi Toygar’a, Açilim,Sebinkarahisar,Egribel tüneli ve güncel konular ile ilgili önemli açiklamalarda ve degerlendirmelerde bulundu.Degerlendirme sohbetinde MHP Istanbul IL Teskilati yönetimi,MHP Sariyer meclis üyesi A.Erol Akkus,Kayadibi köyü dernek baskani Turan Arslan,Giresun dernekleri Federasyon Genel  Baskani Sitki ADA ve Giresun dernekleri federayonu Genel Baskan Vekili  Ethem Bakar Giresun Dernekleri Federasyonu Genel Baskan Yardimcisi Nazmi Güler de  bulundular.


 

 

MURAT ÖZKAN;TERÖR ÖRGÜTÜNE BILDIGI YOLDAN CEVAP VERILMELIDIR

 

Önce sehidimize Allahtan Rahmet diliyorum, nur içersinde yatsin, geride kalanlara ve milletimize bassagligi diliyorum.Hükümetin Açilim diye baslattigi bu stratejik hata bizlerin uyarmalarina ragmen,Türkiyede büyük bir kaosa,kargasaya ve bölünmeye maalesef sebebiyet veriyor.Terör örgütü, terörle hükümet terörist ile mücadeleyi, terörizm ile mücadele etmeyi birbirine karistirdi.Terörizm ile mücadele etme noktasinda tabi, siyasal, sosyal, ekonomik ve diplomatik bölümleri olacaktir.Ama bunun disinda devletin mutlak olarak terörist ile bir mücadele etmesi gerekiyor idi.Bugün böyle olumlu bir ortam olusmustu ki Türkiye adina,birincisi Türk silahli kuvvetleri hâkimiyetini saglamisti ve kandil dagindaki teröristleri sikistirip bunlari etkisiz etme durumuna gelmisti. Ikincisi, çok önemli bir husus, terör örgütü artik dis desteklerini kaybetmisti, bununda farkinda idiler. Kirsaldaki organizasyonlarini azaltip, kentlerde kck adinda yeni bir örgüt kurdular.Hatirlarsiniz yaz aylarinda, kck örgütlerine yönelik operasyonlar baslatti, kürt açilimi, daha sonra demokratik açilim, daha sonra milli birlik projesi, ne oldugunu kendilerininde ad koymakta uzlasamadiklari husus ortaya çikinca, bu kck’ya yönelik operasyonlar biçakla kesilir gibi kesildi. Çünkü aman terör örgütünü üzmeyelim, ama terör örgütünü dariltmayalim, bu ortam devam etsin, gibi bir izlenim ortaya çikardilar.
Sunu örnek vereyim sizlere, sizin bir yilana iyi davranmaniz, o yilanin sizi sokmayacagi anlamina gelmez, terör yilan gibidir, nerde ne zaman, nasil sokacagi belli olmaz, burada hükümetin görevi, basbakani, hükümeti terör örgütü ile terörün anladigi dilden mücadeleyi yapmasi gerekir.Bunun disinda Türkiye’de ekonomik, sosyal, demokratik gelismeler tabiî ki olacak, bunlari yapmak hükümetin görevi, ama hükümetin en önemli görevi terörle mücadele etmektir.

Hükümet terörle mücadeleyi askiya aldi, bugün Türkiye’nin birçok ilinde, ilçesinde sehirleri yasanmaz, insanlari sokaklara çikamaz hale getirdiler.Bu devletin zafiyetidir, siz terör örgütünü muhatap aldiginiz takdirde,onlara bir bakima zafer kazandirmis olursunuz.Bunu defalarca meclis kürsüsünden dile getirdik, basin vasitasi ile ilettik.Sayin genel baskanimiz söyledi, partimizin diger yetkilileri söyledi,Türkiye’deki bilim insanlari söylüyor.


Ancak hükümet ABD kaynakli terör örgütü liderinin de onayladigi projeyi yürütmekle kendini görevli bildi.Bu projede bizim milletimizin benimsemedigi, onay vermedigi bir projenin Türkiye’ye uymasi mümkün degil, bu projenin terör örgütünün 24 yildir beceremedigi, kardesi, kardese kirdirma olayini,bugün yaptiklari uygulamalarla göstermistir.


Milletimizin sabri tasmak üzeredir, hemen hükümetin yapmasi gereken, terör örgütüne bildigi dilde cevap vermesidir.Hükümet terör örgütü ile vatandasi birbirine karistirdi.


 Hükümet Türk vatandaslarini sanki terör örgütünü destekliyormus gibi bir hayale, bir varsayima dayandirdi ki, bu hükümetin tamamen yaptigi en büyük yanlistir.Terör örgütü farkli bir olaydir, Türk vatandaslari farkli bir olaydir.


Bizim kabul etmedigimiz hiçbir açilimi MHP’nin kabul etmesi tasvip etmesi mümkün degil, milletimizin tercihi noktasinda sonuna kadar karsisinda olmak zorundayiz.


Çünkü bizim devletimize, milletimize görevimiz bu ülkeyi böldürtmemek, bu ülkeyi parçalattirmamak, Üniter yapimizdan taviz vermemek olacaktir.


 

SEBINKARAHISAR ve EGRIBEL TÜNELI HAKKINDA

Sebinkarahisar’da benim gerçekten, benim çok güzel anilarim olmustur.Sebinkarahisar’da okurken,ögrenci olarak ayda bir iki kez Giresun’a gidiyordum,özellikle kisin yaptigim yolculuklarda hep Sebinkarahisar’i, Giresun’un disina itilmis, Giresun’dan ayri kalmis bir yer diye düsünürdüm.


Politikaya atilinca, buralarin baglantisini, kuzey-güney aksini nasil yapabiliriz diye,iste öyle bir hale geldiki,Giresun’daki seçim Sebinkarahisar yolunun üzerine dügümlendi,tabiî ki karsimizda AKP milletvekilleri, hatta Alucrali olan Nurettin Canikli vardi.


Oda seçim döneminde heyecanla, Egribel tünelinin yapilacagini, yolun genisletilecegini,12 ay,24 saat hizmet verecegini taahhüt etti, bunun sözünü verdi.


Ancak bugün 2.5 yil geçti seçimler üzerinden ve su anda yeni bir seçim dönemine çok az bir süre kaldi.2010 bütçesine de böyle bir sey konulmadi.Konulmasi için kendisine defalarca çagrida bulundum basin yolu ile, ancak hala Egribel tüneli ile ilgili bir gelisme olmadi, olmadigi gibi kendiside bunu unutturmaya çalisiyor, kimsede söz verdinde yapmiyorsun diye sormuyor.


Siyaseti yalan söylemekten, bos vaat vermekten kurtarmamiz lazim, arkadasim yapamayacaksa gündeme getirmeyecekti, önemli bir proje diye ortaya çikmamaliydi.Benim ile yapmis oldugu televizyon tartismasinda verdigi sözleri herkes gördü, milletimizin onu hatirlamasini, onu hatirlarken, basin yayin organlarinin tekrar tekrar göstermesi gerekir.


Çünkü siyasetçi yapacagi seçim öncesi çalismalarda taahhüt ediyor,söz veriyor,bunu seçim döneminde verdigi sözleri, seçimden sonra unutuyor.Türkiye böyle geldi,böyle gidiyor demeyelim, bunu unutturmayalim, milletimizde,siyasetçilerimize bunlari sorsunlar,sorgulasinlar.Birakin Egribel Tünelini, Sebinkarahisar-Alucra, Sebinkarahisar-Susehri arasindaki yollar içler acisi, hem tehlikeli, hem de bozuk yollar, önce buralara el atsinlar.


Türkiye’nin en bozuk yollari, ben bile o yollarda kaza atlattim. Nasil sehit veriyorsak, bu yollarda da sehit veriyoruz.


8 yildir bu hükümet iktidarda, Nurettin Canikli’de önemli bir pozisyonda, buralara el atabilir.Bunlari yapmak istese,mutlaka yapar, buna gücü yeter,gücü yetmiyorsa niye söz veriyor.?


Kültür bakaninin Sebinkarahisar’a gelmesi ve tarihi manastirlari ziyaret etmesi,Sebinkarahisar’dan degil,Van Akdamar’dan baslayarak, özellikle Ermeni-Rum kilise-manastir benzeri yerleri ihya etmektir, sunlari onlara sormak gerek, uluslararasi iliskilerde bizim Ermenistan’da, Yunanistan’da camilerimiz, tarihi eserlerimiz ne durumda, bunun gibi eserlerimiz var,ben Kültür bakanina Bati Trakya’daki camilerimizin ne durumda oldugunu, düsünmesi gerektigini söylüyorum.


Tabiî ki kültürel, dünya mirasi eserlerin onarilip topluma kazandirilmasi bizleri rahatsiz etmez. Ancak karsilikli olarak buna bakmak lazim,eger Rumlardan kalan bu eserlerin, karsiligi bati Trakya’da veya balkanlarda Osmanlinin eserleri olan camilerimizin, hanlarin, hamamlarimizin, konaklarimizin durumlarina Kültür bakaninin duruma deginmesi, bizim ecdadimizin mirasina kültür bakaninin buralarda bunlara da bakmasi gerekir.


Sebinkarahisar kalesini ve Fatih Sultan Mehmet Camisi etrafini çevre düzenlemesi yapip, caminin de ihya edilmesini tavsiye ediyorum.


Yerel seçimlerdeki sonuçlar milletimizin takdiridir saygi gösteriyoruz. Ancak Sebinkarahisar’da MHP’nin 2 dönem belediye baskanligi döneminde çok güzel hizmetler yapildi. Biz o hizmetlerden dolayi iftihar ediyoruz.


Sebinkarahisar küçük bir yer olarak gözükmesine ragmen, özellikle Tamzara, Avutmus hinterlandini söyle avucunuzun içine koydugunuz zaman belediye genisligini, büyük il kadar,yol agina sahip, bunlarin hepsinde, gönül rahatligi içinde arabanizla keyif içersinde seyahat etmeniz mümkün.Iste burada herkese söylemek istiyorum, bizim yönetimimizdeki yollar ile gelen idareyi yönetenlerin, hükümeti yöneten AKP’nin kontrolündeki ilçelerdeki yollari mukayese etsinler,ona göre degerlendirme yapsinlar diyorum.


SEBINKARAHISARIN IL OLMASINI DESTEKLIYORUM


Seçime girdigim günden beri Sebinkarahisar’in IL olmasini cani gönülden destekliyorum, IL ile ilçe arasindaki yollari saglikli hale getireceksiniz yahut baska bir çözüm bulacaksiniz.Kelkit vadisi korunmaya muhtaç,önemli yerlerimizden birisidir,özellikle gelecekte küresel isinma ile birlikte yasanacak iklim degisikligi, Kelkit vadisini çok önemli hale getirecektir.


Türkiye’deki su miktarinin degismemesi yahut Karadeniz sularinin Iç Anadolu’ya aktarilmasi için, geçis güzergâhi olacaktir, onun için bugün nasil petrol boru hatlari varsa, ilerdeki yillarda su hatlari ortaya çikacaktir, su kaynaklarini irili ufakli birilerine sattilar,millet ileriki zamanlarda tekrar satin alacaktir, buda bilgi notu olarak kenarda dursun, insallah yine ben hakli çikmam, insanlarimiz kendi kaynaklarina,kendi suyuna extra para ödemek zorunda kalmasin,diye söylüyorum.


Ancak Kelkit havzasinin bir bütün olarak yönetilmeye ihtiyaci var,tarihi geçmisi ile cografi konumu ile IL olmaya en müsait olan SEBINKARAHISAR’ DIR.


Bu bölgede bir IL yönetiminin kurulmasinin faydali olacagini bir yönetici, bir idareci olarak bunun uygun olacagini düsünüyorum ve konuda da kesinlikle Sebinkarahisar’in IL olmasini destekledigimi ifade ediyorum, sizin vasitaniz ile Sebinkarahisarli kardeslerime selamlarimi, saygilarimi sunuyorum.


Bizde açiklamalari için Giresun milletvekilimiz sayin Murat Özkan’a tesekkür ediyoruz.


 

Kaynak:Sebin Medya

Haber  :Sadi Toyar

Resim  :Metin Rusen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.