Uncategorized

Murat Toker Egribel Tüneline Isim Buldu

Avukat Murat Toker, bir restoranda düzenledigi basin toplantisinda, Giresun un iç kesimindeki Sebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçeler ve Sivas ile baglantisini saglayacak, Egribel Geçidi ne yapilmasi düsünülen tünelle ilgili bir platform olusturduklarini, tünelin hayata geçirilmesi için girisimlere devam ettiklerini animsatti.


Olusturduklari platformun tünel yapilincaya kadar devam edecek bir hareket oldugunu ifade eden Toker, “Egribel Osman Aga Tüneli Projesi nin hayata geçmesi Giresun için büyük öneme sahiptir. Bu projeyi Giresun un atar damari, nefes borusu olarak görmekteyiz. Yörede daha çok göçlerin yasanmamasi için Giresun un nefes borusunu açmaliyiz” dedi.


Toker, Giresun un siyasi olarak bugün çok daha güçlü oldugunu ve bu potansiyeli harekete geçirip projenin biran önce hayata geçirilmesini beklediklerini ifade ederek sunlari söyledi:


“Giresun u sahili, yaylalari, ilçeleri ile ayaga kaldiracak Egribel Osman Aga Tüneli Projesi ne herkes sahip çikmalidir. Bu proje Giresun un kaderini degistirecektir. Bu basarinin tamami Giresun milletvekilleri, sivil toplum kuruluslari ve Giresunlular a ait olacaktir. Gurbette baslattigimiz hareketimiz, Egribel de son bulacaktir. Bu tünelin hayata geçmesiyle limanimiz daha islerlik kazanacak, ilçelerimiz daha da kalkinacak, istihdam artacak ve göç azalacaktir. Platform olarak yapilacak tünelin isminin Atatürk ün muhafiz alay komutani Topal Osman Aga dan almasi gerektigine inaniyoruz. Basta AK Parti Grup Baskanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli olmak üzere partiler üstü bir politikayla her kesimi bu projeye sahip çikmaya çagiriyoruz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.