SON DAKİKA!

Mustafa Kurtulmuslu Kar-Der Senligine Katildi

Merkezi Ankara nin Keçiören Ilçesinde bulunan Karadenizliler Kültür ve Yardimlasma Dernegi(KAR-DER) tarafindan her yil geleneksel olarak düzenlenen Karadeniz Yayla Senlikleri, Ankara nin Altindag ilçesine bagli Karapürçek/Meselidag  Mesire yerinde 3-4-5 Haziren tarihlerinde coskulu bir sekilde kutlandi. 

Zeynep Baskan, Karmate, Onay Sahin, Sinan Sami, Selçuk Balci, Irfan Akbulut, Zafer Tekgümüs, Remzi Daban, Yusuf Saral, Sebahattin Senel, Muhsin Bayburtlu, Yasar Tepe ve kemençe-tulum-davul zurna esliginde Karadenizli sanatçilarin söyledigi birbirinden güzel türküler ve oyunlar esliginde Ankara daki tüm Karadenizliler gönüllerince eglendiler.

Bu yilki Geleneksel Karadeniz yayla senliklerine Orman Genel Müdürü, Giresunlu hemsehrimiz Orman Yüksek Mühendisi Mustafa Kurtulmuslu nun Genel Müdürlük çalisanlari ile katilmasi damgasini vurdu. Senliklerde bir konusma yapan Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuslu, Ankara daki tüm Karadenizlilerin geleneksel bir sekilde kutladiklari yayla senliklerine Genel Müdür olarak ilk defa  katilmasinin önemine vurgu yaparak, gelecek yil yapilacak olan yayla senliklerinde Meselidag Mesire Yeri nin yeniden düzenlenecegini ve yeteri miktarda agaç dikilecegini belirtti. Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuslu, Karadeniz Illerinin olusturduklari standlari gezdi ve kendisine Giresunlu hemsehrilerinin standinda  yöresel yemeklerikram edildi. Hemsehrileri tarafindan gösterilen ilgiye memnun olan Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuslu, tören alanindan ayrilarak Istanbul da planli programina katilmak üzere senlik yerinden ayrildi. 

Bu yilki yayla senliklerine Genel Müdür ün yani sira, Ankara Orman Bölge Müdürü Sitki Küçüköz, Genel Müdürlük Özel Kalem Müdürü Polat Pamuk, Koruma Daire Baskani Nurettin Dogan, Toç-Bir-Sen Genel Sekreteri Mustafa Özkaya, Toç-Bir-Sen Genel Teskilat Sekreteri Sabri Kizilkaya, Toç-Bir-Sen Genel Mev. Sekreteri Murat Kalayli,Koruma Daire Baskan Yardimcisi Süleyman Cevahir, Strateji Daire Baskan Yardimcisi Yunus Seven, Insaat Daire Baskan Yardimcisi Cengiz Akin, Basmüfettis Yusuf Kandazoglu, Sube Müdürü Cezmi Keles, Ankara Orman Isletme Müdür Yardimcisi Hasan Kanca, Orman Endüstri Mühendisi Sami Bayçelebi, Orman Mühendisi Suat Türeyen, Orman Mühendisi erdogan Sirin, Özel Kalem personeli Kamuran Özbay ve Genel Müdürlük sekreterleri katildi.

Senliklerde Giresun, Ordu, Samsun, Bayburt, Trabzon, Gümüshane , Rize, Artvin, Amasya, Sinop, Zonguldak, Kastamonu, Bartin, Karabük, Düzce, Bolu, Tokat, Çorum illeri dernek ve vakiflarindan yönetim kurulu üyeleri ve çok sayida Karadenizli katildi.


Haber : Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.