Uncategorized

Müzeler Günü Kutlaniyor

Geçmisle bugünü birbirine baglayan müzeler, kültürel mirasimizi tanimamizi ve yasatmamizi saglayan, topluma tarihsel ve kültürel anlamda isik tutan, binlerce yillik uygarliklarin birbirinden degerli eserlerini bizlere canli bir biçimde sunan egitici ve ögretici mekânlardir.


Müzelerimiz, binlerce yillik uygarliklarin birbirinden degerli eserlerini, yasam stillerini, kullandigi malzemeleri, giyim ve kusamlarini bizlere canli bir biçimde sunuldugu mekanlar olarak ögretici ve egitici özeligiyle de önemli görevler üstlenmislerdir.


1988 yilindan bu yana hizmet veren Giresun Müzesi ile Sebinkarahisar Ilçemizdeki Atatürk Evi Müzesi, ilimizin tanitilmasina büyük katkilar saglamaktadir.


Tarih ve kültür varliklarinin korunmasi, taninmasi, tanitilmasi, gelecek kusaklara aktarilmasi ve gelismis bir müze bilincinin olusturulmasi için tüm Giresunlulari  sik sik müzelerimizi ziyaret etmeye davet ediyorum.


Bu duygu ve düsüncelerle, tüm hemserilerimin Müzeler Gününü kutluyor,  sevgi ve saygilarimi sunuyorum


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.