SON DAKİKA!

NEDİR BU AYAK OYUNUNUN ASLI!

Bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden ve gazetecilere gönderdiği maille açıklamada bulunan 25.Dönem Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum şunlara yer verdi; “Yaklaşık 2 yıldır satılık olduğunu duyduğum Giresun’un önemli değerlerinden olan İleri Gazetesine bundan 10 gün önce talip oldum. Esnaf Odası Başkanımız Ali Kara’nın aracılığı ile gazete sahibi Haluk Aktan ve eşi, gazeteci Candemir Sarı ve gazete çalışanlarının şahitliğinde Haluk Aktan ile pazarlığımızı yapıp el sıkıştık. Sözleşmemizi yapıp kaporasını verip, 1 hafta sonra ücretini ödeyerek gazeteyi teslim almak üzere 08 Mart 2016 Salı günü akitleştik.
Giresun kamuoyu bunu duyup, herkes alışverişten duyduğu memnuniyeti dile getirip hayırlı olsun dileklerini iletmeye başladı.
Ancak gazeteyi benim aldığımı duyan bazı şer odakları, 2 senedir yanaşmadıkları gazeteye duyumlarımıza göre bizim verdiğimiz fiyattan 100.000 TL daha fazla vererek, Sayın Haluk Aktan’ı bu satıştan vazgeçirmişlerdir.
Bu olayı il dışında duydum. İşlerimi yarıda bırakarak geri döndüm. Ancak dünden bu yana gazete hem kapalı, hem de Sayın Haluk Aktan’a ulaşamıyorum. Normalde günlük gazeteyi de kapatmak suçtur. Cezai yaptırım gerektirir.
Gazeteyi almak için Av. Nuri Karaman’ın aracı olduğunu duyduk. Kendisine sorduk… Müvekkili adına aldığını ve ismini veremeyeceğini söyledi.
Yaklaşık 2 yıldır satılamayan gazete biz alınca 2 günde alıcı buldu.
Sözünü ve akdini çiğneyerek bizi hem maddi anlamda, hem de kamuoyunda zor duruma sokan Haluk Aktan’ı şiddetle kınıyorum. Biz kimsenin malını zorla almaya kalkmadık. Onlar çağırdı ve “Sizin verdiğiniz fiyata satıyoruz” dedi.
Amacımız ne siyasi ne de ticari idi. Sadece bu şehrin değerlerine sahip çıkma adına elimizi taşın altına sokup, 42 yıldır güzel bir çizgiyle yayın hayatına devam eden İleri Gazetesine çizgisini bozmadan sahip çıkmaktı. Ancak gazete sahibi gayri ahlaki tavrıyla 42 yıllık emeğini heba etti.
Gelelim diğerlerine… Bu gazete sadece Orhan Erzurum’a geçmesin diye bu komployu yapacak kadar alçalanlar, kamuoyunda bunun hesabını ağır ödeyeceklerdir. Ne kadar gizleseler de yakında bu işi kimlerin tezgâhladığı ortaya çıkacaktır. Giresun halkı o zaman bunların cezasını adaletli bir şekilde kesecektir.
Bu saatten sonra İleri Gazetesinin duruşunu bozmuşlar, onurunu kirletmişlerdir.
Ben bu şehrin çocuğuyum. 46 yaşındayım ve 46 senedir Giresun’dayım. Bu şehir için mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim.
Bilinsin ki; bu şehri hırsızlara, arsızlara, fitnecilere ve rantçılara teslim etmeyeceğim. Bu mücadele onurlu bir mücadeledir.
Kamuoyuna ve gerçek Giresun sevdalılarına saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.