Uncategorized

Nilgün Tepealan a Sok Suçlama?

TBMM Genel Kurulunda 61. Hükümet in programi üzerindeki görüsmeler tamamlandi. “kokmus makarna ve mercimeklerin ihalelerinin yandaslara verildigi” yönünde ifadelerin dile getirildigini söyledi.
 


TBMM Genel Kurulunda 61. Hükümet in programi üzerindeki görüsmeler tamamlandi.


Görüsmelerde kisisel görüslerini açiklamak üzere söz alan AK Parti Grup Baskanvekili Nurettin Canikli, bazi muhalefet milletvekilleri tarafindan, fakirlere ayni yardim yapilan islemlerle ilgili olarak, AK Parti yi kastederek,


“kokmus makarna ve mercimeklerin ihalelerinin yandaslara verildigi” yönünde ifadelerin dile getirildigini söyledi.


Seçim bölgesi Giresun da, söz konusu yardimlarla ilgili ihaleleri kimlerin aldigina yönelik bir arastirma yaptigini anlatan Canikli, Espiye ilçesindeki Sosyal Yardimlasma Fonunun 2011 yili ihalesini, Espiye CHP Kadin Kollari Baskani nin esinin aldigini tespit ettigini söyledi.


Bu konuda kimseyi suçlamadigini, söz konusu kisinin ihaleye girip bunu aldigini ifade eden Canikli, “Sunu merak ediyorum; bu kurtlu makarnalarin ihalesini yandasimizin aldigini söylediniz. Simdi bunu nasil izah edeceksiniz?” dedi.


Bunun yaninda bir Özellestirme islemi ile ilgili bazi yanlis rakamlarin verildigini belirten Canikli, 750 bin liraya yapildigi söylenen Özellestirme isleminin 3 milyon liraya gerçeklestigini ifade etti.


Nurettin Canikli, Türkiye de 1986 yili ile 2002 yili arasinda yapilan 179 özellestirmeden elde edilen gelirin 7, 7 milyar Dolar oldugunu, 2003-2010 yillari arasinda yapilan 85 özellestirmeden elde edilen gelirin ise 32, 5 milyar Dolar oldugunu kaydetti. Canikli, “Eger bir peskes var ise hangisi peskes sizin takdirlerinize birakiyorum” dedi.


TBMM Baskanvekili Sadik Yakut, hükümet programi üzerindeki görüsmelerin tamamlanmasinin ardindan yarin saat 15. 00 de toplanmak üzere birlesimi kapatti. 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.