SON DAKİKA!

NOSTALJİYE YÜRÜDÜLER

Giresun’un Eynesil ilçesi Ören beldesinde bir grup tarafından gerçekleştirilen Nostaljik Kadırga Yürüyüşü’nün ikincisi gerçekleştirildi.

Ören Beldesi Yakuplu mahallesinden yürüyüşe başlayan vatandaşlar 77 km’lik yürüyüş parkurunu 2 günde tamamlayarak Kadırga Yaylası’na ulaştı.

Nostaljik Kadırga Yürüyüşü Platformu Başkanı Dr. İsmail Çetin “Ören Beldesi Yakuplu Mahallesinden başlayan yürüyüşümüzün birinci günü Dizgine, Armutalanı, Sis Dağı, Şıh Kıranı mevki ve Sazalanı şeklinde gerçekleştirdik. Sazalanı mevkiinde çadırlarda konaklandı. Nostaljik Kadırga Yürüyüşü’nün ikinci, gününde Erikbeli, Kadırga Yaylası Kızılağaç Obası, Yellice Meydanı, Mezarlık Yalağı ve Kadırga’da sona erdi. Çocukluğumuzda yaya olarak gittiğimiz ve birçok anıları olan Kadırga Yaylası’na ulaşım şimdi otomobillerle yapılıyor. Çocukluk belleğimizi tazelemek üzere geçen yıl ilki gerçekleştirilen Nostaljik Kadırga Yürüyüşü’nü gelecek nesillerle taşımak istiyoruz. Hayatlarının büyük bir kısmını bu yollarda geçiren yaşlılarımızla zamanda tünelinde buluştuk. Nostaljik Kadırga Yürüyüşü’ne katılanlara ve desteğini bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Nostaljik Kadırga Yürüyüşü’ne yaklaşık yüz kişi katılırken, kemençe ve kaval eşliğinde grup eğlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.