Uncategorized

Nurettin Canikli Bakan Mi Oluyor?

Adalet ve Kalkinma Partisi Genel Baskani ve Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in yeni kabinede önemli degisikliklere gitmesi bekleniyor.

 

Basbakan Erdogan, Maliye Bakanligi nda da degisiklik düsünüyor. Bu durumda, Mehmet Simsek in Batman da gösterdigi performansinda etkili oldugu gelen bilgiler arasinda. Erdogan in yerine düsündügü ismin ise Nurettin Canikli oldugu tahmin ediliyor.
Istanbul Defterdarligi döneminde yildizi parlayan Nurettin Canikli, Basbakan Erdogan’in gözdesi sayilabilecek önemli bir isim.

AK Parti Kurucu Üyesi olan Nurettin Canikli, Grup Baskanvekilligi, TBMM Kamu Iktisadî Tesebbüsleri Komisyonu Baskanligi ve Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyeligi gibi önemli görevleri üstlendi. 1960 yilinda Alucra’da dogan Milletvekili Canikli, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü nü bitirdi. Yüksek Lisansini Ingiltere Sheffield Üniversitesi nde para-banka-finansman alaninda tamamladi.

Maliye Bakanligi nda Maliye Basmüfettisi, Gelirler Genel Müdürlügü Daire Baskani, Genel Müdür Yardimcisi ve Istanbul Defterdari Vekili olarak görev yapti. Yeni Safak gazetesinde ekonomik konularda köse yazarligi yapti. Yeminli mali müsavirlik sirketinin ortagi olarak faaliyette bulundu.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.