SON DAKİKA!

NURETTİN CANİKLİ GİRESUN’DA NET KONUŞTU

Ak Parti Giresun il başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, yaptığı konuşmada, mücadelelerinin bitmediğini kolayca da bitmeyeceğini belirtti.

Ak Parti Grup Başkanvekili, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, “Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı yürütmenin başı olan, icrai yetkilerle, yürütme yetkileri ile donatılmış, adeta hükümete başkanlık edecek. Adeta değil, hükümete, Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek son derece güçlü yetkilerle donatılmış bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz” dedi.

Türkiye’nin tarihi bir dönüşüm sürecinde “dönüşüm dönemini” yaşadığını vurgulayan Nurettin Canikli, şöyle devam etti: “Tabi bunu 1 yılla, 5 yılla bu süreci tamamlamasını beklemek mümkün değil. Toplumların hayatında bu tür dönüşümler doğal olarak zaman alır. Yani Türkiye eski edilgen, kendisine içeride ve dışarıda verilen rolün ötesine geçemeyen, kendisi politika üretemeyen, kendisi aktör olarak dünya siyaset sahnesinde bir ağırlığı olmayan bir ülke konumundan bugün etken, yönlendiren, politika üretebilen, içeride ve dışarıda yüz milyonlarca insanı etkileyebilen ve oyun kurucu olma yolunda çok büyük mesafe kat etmiş bir ülke konumuna doğru hızla gidiyor.”

Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Türk milletinin ağustos ayında cumhurbaşkanını seçeceğini anımsatarak, “Bu Cumhurbaşkanlığı Seçimi, önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çok farklı. Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı geçmişte olduğu gibi sadece temsil makamında olan, sadece sembolik bir Cumhurbaşkanı olmayacak. Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı yürütmenin başı olan, icrai yetkilerle, yürütme yetkileri ile donatılmış, adeta hükümete başkanlık edecek. Adeta değil, hükümete, Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek son derece güçlü yetkilerle donatılmış bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.