SON DAKİKA!
basogretmenkemalataturk

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

Giresun Protokolü Öğretmenler Günü Mesajları;

validursunalisahin

Vali Dursun Ali Şahin’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

“Değerli öğretmenler;

Millet Mekteplerinin 1928 yılında açılışı ve Ulu Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri büyük bir coşkuyla Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Değerli öğretmenlerimizi bu anlamlı günde; sevgiyle, hürmetle üzerimizdeki emeklerini ve haklarını bir kez daha anmanın kıvancını yaşamaktayız.

Hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde,halka hizmet etmenin en güzide yollarından biridir.

Sevgi, şefkat ve fedakarlık mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin gelişerek muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için en önemli meslek grubudur. Ve bütün mesleklerin de temelidir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Toplumun şekillenmesinde, bizlerin ve gelecek nesillerin yetişmesinde, hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin üzerimizde büyük emekleri bulunduğundan, haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesillerin, öğretmenlerin eseri olacağının ifadesi öğretmenlerimize verilen değerin açık bir göstergesidir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren, çaba sarf eden öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ilimizde görev yapan ve emekliye ayrılan öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutlayarak saygı sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

karaahmetoglu

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Mesajı;

Yeni eğitim sistemi ile birlikte sadece öğrencileri değil öğretmenleri de laik, demokratik, çağdaş eğitim sisteminden koparmayı hedefleye bir siyasi iktidar ile yönetilmekteyiz. Öğretmenlerimizin daha özgür bir ortamda, bilimsel eğitim verebileceği koşulların sağlanması, ekonomik sorunlarının çözülmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi gerekirken dinci bir eğitim anlayışına teslim edilmesini kabullenmek mümkün değildir. İktidara gelmeden önce atanamayan öğretmen olmamalı diyenlerin bugün yüz binlerce öğretmenin mağduriyetini görmezden gelmeleri manidardır. Sosyal bir yara haline gelen eş durumu mağduru öğretmenlerimizin taleplerine de bir an önce cevap verilmelidir. Bu düşüncelerle tüm eğitimcilerin ve öğretmenlerimizin 24 kasım öğretmenler gününü kutlar saygılarımı sunarım.

giresunbelediyebaskanikerimaksu

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

24 Kasım 1928’in Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği gün olduğunu, 1981 yılından itibaren de 24 Kasım’ın her yıl öğretmenler günü olarak kutlandığını ifade eden Başkan Aksu mesajında şu görüşlere yer verdi:“

“Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizi yetiştirmek gibi kutsal bir görev yürüten öğretmenlerimizin değeri, kelimelerle ifade edilemez. Büyük Önder’imizin de belirttiği gibi, öğretmenler, toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Başöğretmen Atatürk`ü şükran ve saygıyla anarken, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim”

basintoplantisiesrefkaraibrahim

Eşref Karaibrahim/ 23. Dönem Giresun Milletvekili-Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Öğretmenler Günü Mesajı;

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan durmadan yorulmadan aydınlık bir memleket hayali ile koşan ve geleceğin Türkiye’sini inşa eden siz değerli öğretmenlerimizin bu kutsal gününü kutlar, saygılarımı sunarım.

akpartigiresunmerkezilcecetincakiroglu

Çetin Çakıroğlu Ak Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Öğretmenler Günü Mesajı;

“Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle, yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir’ sözleriyle öğretmenlere verdiği değeri açıkça ortaya koyan Atatürk, savaş alanlarında kazandığı zaferlerden ve tüm insanlığın takdirini kazanmış ününden değil de öğretmenlik yanının anlatılmasını istemekle, öğretmenin toplumları yücelten bir varlık olduğunu vurgulamıştır.”
Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin dört bir yanında bu güne kadar görev yapan ve halen görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

giresunchpburaktolgabektasoglu

Burak Tolga Bektaşoğlu/Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez ilçe Başkanı Öğretmenler Günü Mesajı;

En zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlığın en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi ideal olarak benimseyen, Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

“Öğretmenler Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister.” Mustafa Kemal Atatürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.