SON DAKİKA!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

Giresun Valisi Hasan Karahan ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

valihasankarahan

Giresun Valisi Hasan Karahan, mesajında, Millet Mektepleri’nin 1928 yılında açılışı ve Ulu Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım’ın, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını anımsattı bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesinin, ancak eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabileceğini belirten Vali Hasan Karahan, şunları kaydetti: “Kalkınmanın da temel şartı hiç şüphesiz eğitim ve öğretimdir. Öğretmenler daha aydınlık bir gelecek için yılmadan, yorulmadan vefakarca çalışarak çocuklarımızı yetiştiren, geleceğimize ışık tutan, yarınlarımıza yön veren kişilerdir. Milli birlik ve bütünlüğün sağlanmasında en önemli aktörlerden biri olan öğretmenlerimiz, aynı zamanda gençlerimizin ve çocuklarımızın ahlaki erdem ve insani değerlere ulaşması konusunda da çok önemli roller üstlenmişlerdir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakarca, vefakarca ve özverili biçimde gayret gösteren, çaba sarf eden öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Toplumun şekillenmesinde ve bizlerin yetişmesinde hayati rolü olan öğretmenlerimizin üzerimizde büyük emekleri bulunduğundan, haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.” dedi.

kadirgecesimesaji

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise savaş yıllarında, kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyet’in kurulmasında canlarını ortaya koyarak yeni bir Türkiye kurulmasında önemli rol oynayan öğretmenlerin, Başöğretmen Atatürk’ün çizdiği yolda yılmadan yürümesini bildiklerini kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugünlere geldiğimizde öğretmenlerin sadece 24 Kasım’larda hatırlanmasının, özverili ve fedakarca bu kutsal mesleği yerine getirenlere haksızlık olduğuna inanıyorum. Gelirleri her geçen gün geriye giden, bilimsel gelişmeleri takip etmekte zorlanan, kendi ailesinin geleceğini hazırlamakta zorlanan öğretmenlerimizin bir çoğu ek iş yapmaya mahkum edilmiştir.Öğretmenlerimizi bu durumdan çıkarmak, toplumun en saygın katına yükseltmek, hepimizin görevidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.