Uncategorized

Oguzhan i Devlet Unutmadi

Esenler kaymakami Nazim Madenoglu, Esenler Belediye Baskani M.Teyfik Göksu, Esenler Beldiye meclis Üyesi Hemserimiz Musa Ada, Esenler Belediye Meclis Üyesi ve Baskan Danismani Abdullah Aksu, Gazetemiz Imtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazi Isleri Müdürü Ethem Bakar yilin ilk günü evinin önünde tinerciler tarafindan biçaklanarak öldürülen Oguzhan Kuzu nun Esenler Kemer Mahallesinde bulunan evine taziye ziyaretinde bulundu.

 

Rahmetli Oguzhan Kuzu nun ölmeden önceki kullandigi evindeki odasinda gerçeklestirilen taziye ziyareti zaman zaman hüzünlü anlarin yasanmasina sebep oldu. Baba Ahmet Kuzu nun bütün hayati bu odaydi orda bilgisayari ve televizyonu isten gelir bu odada otururdu kimseye bir zarari yoktu ne istediler hala anlamis degilim diyerek sözlerine basadi.

 

Esenler Kaymakami Nazim Madenoglu acili babaya acinizi yüreklerimizin en derininde hissediyoruz yetisdirdiginiz bir çiçek gibi büyüttügünüz evladinizi ortada hiçbir sebep yokken kaybetmis olmanizi anlatacak kelime bulamiyorum. Devlet olarak bu isi yapanlardan hesap soracagimizi acinizi bir nebze olsun hafifletmeye çalisacagimizi bilmenizi isterim diyerek basladigi sözlerine dünyada en zor seyin sabretmek oldugunu sadece sabretme sayesinde hazreti Ibrahim in en büyük peygamberlerden oldugunu hatirlatti. size hazreti Ibrahim sabri diliyorum dedi.

 

Esenler Belediye Baskani M.Teyfik Göksu cenaze haberini aldigimda bir yurtdisi seyahatindeydim bu haber beni iki türlü yikti birincisi çok genç hayatinin baharinda bir kardesimizi hiç yoktan yere kaybetmis olmak, ikincisi ise imaji bozulmus bir Esenler ilçesi olmak, en önemlisi çocuk denecek yasta bir baska genç tarafindan bu cinayetin islenmis olmasi bu ilçenin belediye baskani olarak beni derinden etkiledi dedi.

Bizler buraya siz degerli aile büyüklerinin anne ve babanin acisina bir nebze olsun derman olmaya geldik biliyoruz ki ne kadar ugrassak sizin kadar bu aciyi yasamayiz ama sunu bilinki bizlerde bu ilçenin idarecileri olarak gece gündüz baska Oguzhan larin burnu dahi kanamsin diye çalisiyoruz dedi. Baskan Göksu Esenler belediyesi elinden geldigince sizlerin bütün dilek ve isteklerini yapacaktir mhallenizde görev yapan meclis üyelerimiz vasitasi ile her türlü ihtiyacinizi karsilamayi taahhüt ediyorum dedi.

 


 

Baba Ahmet Kuzu Oguzhan bu mahallede hiç kimse ile kavga etmedi ona hem iyiyi hemde kötüleri bir baba ve anne  olarak anlattik ona sadece yanlisligi ve kallesligi ögretmedik ama kallesce bu dünyaya veda etti dedi. Ben baba olarak 18 yasina kadar onun hakkinda bir kisiden bana sikayet getireni görmedim kim gelse ona nazar boncugu takmami isterdi böyle bir olaya kurban gitmesini hazmedemiyorum dedi. Baba Kuzu biz devletimize güveniyoruz bu isin pesini devletimiz birakmaz basta sayin kaymakamimiz olmak üzere evimize kadar gelerek bizleri yanliz birakmayan belediye baskanimiza, Emniyet müdürümüze, cenazenin duyuldugu andan itibaren her saat yanimizda olan meclis üyemiz ve degerli hemserimiz Musa Ada ya ve meclis üyemiz Abdullah Aksu ya tesekkür ediyorum dedi.

 

Ilçe Emniyet müdürü Osman Yildirim ise sabir ile beklenmesi halinde suçlularin bu isin karsiligi olan cezalara çarptirildiklarinin görülecegini hatirlatarak basladigi sözlerine ailenin mutlaka profesyonel bir destek almasi gerektigini savundu. Yildirim çok zor bir süreçten geçmekte olan ailenin pisikolojik destek almasi halinde hayata daha çabuk adaptasyon saglayacagini ve topluma yararli birer birey olarak ancak bu yolun savunulmasi gerekliligini anlatti. 

 

Haber Fotolari :Hüseyin Akman

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.