SON DAKİKA!

OKYANUS ÖTESİNDE İFTARA NİYET SEÇİME KISMET

Amerika’da faaliyet gösteren Türk Amerikan Giresunlular Derneği düzenlediği iftar programına katılan New Jersey Eyaleti 3. Bölge senatör adayı Tom Macartun’a önce Derneğin rozeti takıldı sonra Giresunlular’dan oy istendi.

iftarabdrozettakma

Türk Amerikan Giresunlular Dernek binasının bulunduğu New Jersey eyaletinde Edgewater Park`ta düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde ramazan coşkusu yaşandı.

Yemeğe, New Jersey Eyaleti 3. Bölge senatör adayı Tom Macartun, Yurtdışı Türkler topluluğu Üyesi ve eski TADF bir önceki dönem Başkanı Ali Çınar, New York Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin, Türk Hars Birliği Başkanı İbrahim Kurtuluş, Ak Platform South New Jersey (USTA) Başkanı Mahmut Özdamar, İşadamları Sebahattin Aydın ve Nevzat Özdemir, Mevlana Camii Derneği Başkanı Erdinç Türkmen, Av. Ayhan Oğmen, Delaware Dupont Hospital’dan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ferhan Er, Delaware Glasscov Camii Din görevlisi Ragip Çitil, Mevlana Camii Din Görevlisi Fatih Yalçın, Sultan Magazin Nevin Çakır, Şenol Çakır, Türkçe Öğretmeni Emin Keven ve çok sayıda hemşerimiz geceye katılarak iftar programını şereflendirdiler.

Yemeğe katılanlar hitaben bir konuşma yapan Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Nurettin Oflu ” İftar programımıza teşrif eden herkese toplumumuz adına teşekkür ediyorum. Ramazan ayının bu manevi havasından yararlanmak gerekir. Yine Ramazan ayı bin aydan daha hayırlı Kadir gecesine ev sahipliği yapıyor değerlendirmek lazım. Birlik ve beraberliğimizi daim kılalım.” dedi.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Nurettin Oflu, düzenlenen iftar programına katılan senatör adayı Tom Macartun’a Atatürk resimli bir kravat hediye etti ve Derneğin rozetini taktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.