SON DAKİKA!

Ömer Cinel Festivaller Konseyine Seçildi

Toplantiya ayrica Uluslararasi Festivaller Dernegi Baskani ve Pendik Belediye Baskan Yardimcisi Atilla Ipek, CIOFF (Dünya Folklor Federasyonu Birligi) Türkiye Baskani Savas Tugsavul CIOFF Türkiye Genel Sekreteri Muammer Arslan, KKTC Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroglu ile dernek üyesi 27 festival temsilcisi katildi.
 
Saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasinin ardindan  açilis konusmasini yapan Atilla Ipek, dernek olarak 6 ayda bir üye belediyelerin organizasyonu ile toplandiklarini belirterek “2007 yilinda 7 gönüllü arkadasimizin girisimi ile baslayan bu olusu bugün büyük bir ivme kazandi. Yaklasik dört yildan bu yana önemli mesafeler kat ettik. Yeni arkadaslarimizin ve festivallerimizin aramiza katilmasiyla daha da büyüyoruz.” dedi.
Atilla Ipek’in konusmasinin ardindan toplantiya katilan temsilciler, 2011 yilinda gerçeklesecek olan festivaller ile ilgili bilgiler verdiler.
 
Ev sahibi Küçükçekmece Belediye Baskani Aziz Yeniay daha sonra konuklarina günün anisina hediye verdi. Konuklarda Baskan Aziz Yeniay’a da getirdikleri hediyeleri takdim ettiler. Hediyelesmenin ardindan dernegin genel kurul toplantisina geçildi. 
Divan baskanligina Muammer Arslan (CIOFF Türkiye Genel Sekreteri),  Katip Üyeliklere de Ömer Cinel (Giresun Belediye Baskan Yardimcisi), Semih Usun (Yesilköy Halk Danslari) seçildiler. Dernegin Yönetim ve Hesap Kurulu Raporunu Enver Tuksal ve Denetim Kurulu Raporunu da Fatma Sabri (KKTC Lefkosa Belediyesi Meclis Üyesi) okudu. Raporlar üzerinde söz alan çikmayinca yönetim ve denetim kurulu yapilan oylamada oybirligi ile ibra edildi. Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimlerde söz alan Büyükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Akkus, bu seçimde de dernek baskani Atilla Ipek’in tekrar aday olmasi konusunda bir öneri de bulundu.

 


 

Yapilan oylamada Dernek Baskanligi’na Atilla Ipek yeniden seçilirken yönetim, denetim, onur ve danisma kurulu da söyle olustu:

Baskan :Atilla Ipek (Pendik belediye Baskan Yardimcisi)
            Yönetim Kurulu: Ömer Cinel (Giresun Belediye Baskan Yardimcisi), Aysegül Arslan Aydin (Kesan Belediye Baskan Yardimcisi),Nazan Karagözoglu (Büyükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Müdürü), Özlem Kadiraga (KKTC Iskele Belediyesi Sanat Yönetmeni)
 
 
DENETIM KURULU ;
            Enver Tuksal (Pendik Belediyesi Festivali), Fatma Sabri(KKTC Lefkosa Belediye Meclis Üyesi),Erdogan Demir (Kesan Belediyesi Basin ve Halkla Iliskiler Sorumlusu)
ONUR KURULU:
            Savas Tugsavul (CIOFF Türkiye Baskani,Muammer Arslan (CIOFF Türkiye Genel Sekreteri), Deniz Semerci (Denizli Belediyesi-PAHOY)

 
DANISMA KURULU:
            Gencay Eroglu (KKTC Gençlik Dairesi Müdürü),Hasan Akkus (Büyükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürü),Hüseyin Çaliskan (Yalova TUFAG),Musa Turhan (Karsiyaka belediyesi),Cemali Özsoy(Tasköprü Belediyesi),Tanju Üstün (Yalova TUFAG), Serdar Özalkak (Pendik PEFHEM)
 
Toplantinin ardindan bir degerlendirmede bulunan Ömer Cinel, “Uluslararasi Giresun Aksu Festivali artik markalasiyor.  Festivalimiz, Festivaller Birligi üyesi olmanin ötesinde CIOFF a bagli ve CIOFF festivaller takviminde yer alacak bir statüye kavusuyor. Bu yil 2011 de yapilacak olan Aksu Festivali ne katilacak 7 farkli yabanci grup CIOFF tarafindan belirlendi. Bu yilki festivalimiz CIOFF temsilcileri tarafindan denetlenerek puanlanacak ve yapilan puanlama sonucu CIOFF Festivali olarak devam edip etmeyecegimiz belirlenecek. 4000 yili askin bir geçmise sahip festivalimizin, Giresun Belediyesi nin gerçeklestirdigi renkli organizasyonlar ile bu kaliteyi sürdürecegine inaniyorum.” dedi.


Cinel ayrica yaptiklari girisimler sonucu Festivaller Birligi nin bundan sonraki toplantisinin 30 Eylül-1-2 Ekim 2011 tarihlerinde Giresun’da yapilmasi konusunda karar alindigini da sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.