SON DAKİKA!
hekimholdingonerhekim

ÖNER HEKİM’DEN BÜYÜK BAĞIŞ

Giresun ilinin yetiştirdiği önemli İş Adamı Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim Giresun Üniversitesine 50 dönüm arsa bağışladı.

arsabagisionerhekim

Giresun’da eğitim ve sağlık alanında yaptığı hayır hizmetleriyle tanınan Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne merhum oğlu Ömer Hekim’in isminin verilmesi koşuluyla 50 bin metrekare arsa bağışladı. Bulancak Pazarsuyu mevkiinde bulunan arsanın bağış yoluyla üniversiteye verilmesine dair protokol metni imzalandı.

giresununiversitesirektoruaygunattar

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde yaptığı açıklamada, “Bugün Giresun için tarihi bir gün. Size bu müjdeyi vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Uzun süredir karşılıklı olarak yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlandı ve sonunda arsa bağışı sürecinin en önemli aşaması geçildi ” dedi.

Aygün Attar, böyle bir bağışın Giresun’da bir ilk olduğunu ve herkesin örnek alması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Sayın Öner Hekim tarafından imzalanarak tarafımıza gönderilen metin benim imzamla birlikte hukuki geçerlik kazandı. Artık bundan sonra görev ve sorumluluklarımız daha da arttı. İkinci hedefimiz; bağışa konu olan merhum Ömer Hekim’in isminin Tıp Fakültesi’ne isminin verilmesidir. Bunun için ciddi bir çalışma yürüteceğiz. Önce senatomuzdan kararı geçirerek yök’e yollayacağız. Son aşama da Bakanlar Kurulu kararı olacak.”

Basın mensuplarının önünde protokolü imzalayan Rektör Attar, “Böylesine anlamlı bir protokolü imzalarken duygulu ve heyecanlıyım. Giresun’a ve üniversitemize hayırlı olsun. Sayın Öner Hekim’in hayrı kabul olsun” diye konuştu.

Giresun Üniversitesi tarafından bir süre önce Fahri Doktora verilen Öner Hekim, ayrıca hizmetleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Takdir Ödülü, TBMM Üstün Hizmet Ödülü, Başbakanlık Yılın Ailesi Ödülü, Giresun Valiliği Yılın Ahi Beyi Ödülü, TEMADER, Yılın İstihdam Sağlayan İşadamı Ödülü, GESOB ve 51 Sivil Toplum Örgütü’nün Yılın Başarılı İşadamı ödülü, İstanbul ve Giresun başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlardan 200 dolayında ödül, plaket ve belge sahibi oldu.

Hekim’in kendi yaptıklarının dışında Giresun’da 12 yaşında hayatını kaybeden oğlu Ömer Hekim’in adını taşıyan 2 ilköğretim okulu, 1 sağlık ocağı, yurt, derslik, spor kompleksleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.