SON DAKİKA!

Öner Hekim e Bir Ünvan Daha; Yilin Ahi Beyi

Hekim tarafindan 3 yil önce henüz 12 yasindayken vefat eden oglu Ömer Hekim adina yaptirdigi Piraziz Eren Ömer Hekim Ilkögretim Okulu düzenlenen törenle hizmete açildi.


Açilis törenine Giresun Vali Yardimcisi Ahmet Yilmaz, Piraziz Kaymakami Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Bulancak Belediye Baskani Kadir Aydin, Piraziz Belediye Baskani Hasan Senel, Il Genel Meclisi Baskani Osman Öden, Il Milli Egitim Müdürü Halit Azizoglu, Piraziz Saglik Birimleri Fakültesi Dekani Prof. Dr. Edip Özer, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri okul ögrencileri ve velileri katildi.

 

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan törende yaptigi konusmada; “Ilçemiz son 3 yilda özellikle egitim alaninda önemli atilimlar yapti. Bu atilimlarimizdan bir tanesi milli egitim çalismalarimizi bir üstü seviyeye çikardik. Bir digeri ilçemizdeki okuma-yazma oranini yüzde yüze ulastirdik. Bugünü anlamli kilan ise ilçemize egitim alaninda degerli isadamimiz Öner Hekim tarafindan oglu Ömer Hekim adina yaptirdigi okulun açilisini gerçeklestirmektir. kendisine ne kadar tesekkür etsek azdir. Bu hafta ilkögretim Haftasi oldugu gibi ayni zamanda Ahilik Haftasidir da. Bilindigi gibi Ahilik cömertlik teskilatidir. Ahi Bey’leri de cömertligin ve kardesligin temsilcisidir. Bizde Giresun Valiligimizin karari ile Ilçemizde Ahi Beyligini en iyi temsil eden Öner Hekim’i, Türkiye’de Yilin Çagdas Ahi Beyi seçtik.”dedi.

Bugüne kadar yaptigi hayirseverlerin bundan sonra da devam edecegini belirten Sanayici Isadami Öner Hekim ise; “Biz memleketimize elimizden geldigi kadar hizmet etmeye çalisiyoruz ve çalisacagiz. Memleketimize yapacagimiz en büyük hizmetinde egitim ve saglik alaninda oldugunu düsünüyoruz. Memleketimize ne kadar hizmet etsek azdir” dedi.
ÖMER IN BAYRAK SEVGISINI ANLATTI-

 

Hekim sunlari söyledi: “Bugün benim için çok önemli. Oglumun adini tasiyan bir eseri daha hizmete sokuyoruz.
Henüz 12 yasindayken aramizdan ebediyete ayrilan oglum Ömer Hekim’in Vatan, Bayrak, Millet sevgisi ile ilgili bir animi anlatmak istiyorum.  Oglum çok hareketli yerinde durmayan bir çocuktu. Ancak ne zaman Istiklal Marsimiz okunsa hazir ol vaziyetine geçer öyle beklerdi. Yerinde duramayan oglumuzu da bu yüzden ablasi durdurabilmek için Istiklal Marsimizi okurdu. Iste oglumuza bu Vatan, Millet ve Bayrak sevgisini asilayan ögretmenleridir. Oglumun adini yasatmak için yapmaya çalistigimiz bu hizmetler az gelir.”dedi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi de Öner Hekim’in yaptigi hizmetlerle herkese örnek olmasi gerektigini belirterek, “O’na ne kadar tesekkür etsek, takdir etsek azdir. Allah yolunu açik etsin” diye konustu. 

Vali Yardimcisi Ahmet Yilmaz, Piraziz basta olmak üzere Giresun’un ve ülkenin birçok yerine saglik ve egitim destegi veren Sanayici Isadami Öner Hekim’e yilin Ahi Beyi Beraati verdi.Vali Yardimcisi Yilmaz’dan Ahi Beyi Beraatini alan Öner Hekim, bugüne kadar aldigi unvanlarin içerisinde en anlamlisinin oldugunu söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.