Uncategorized

OR-GI cek cakli devam ediyor

Enver Yilmaz Ordu-Giresun hava alani projesini incelettigini ilgili bakan ile görüstügünü ve 2010 yili programina alinmasi için gerekli çalismalari yaptirdigini söyledi. Yilmaz gündeme dair birde degerlendirme yapti.

Beraberinde AK Parti Ordu Il Baskani Oktay Çanak ve bir grup partili ile birlikte Ordu Gazeteciler Dernegi ni ziyaret ederek gündeme iliskin degerlendirmelerde bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yilmaz, ORGI Havaalani projesi ile ilgili devam eden çalismalar hakkinda bilgi verdi. ORGI Havaalani projesinin 2010 yili yatirim programina alinmasi için çalismalarinin devam ettigini söyleyen Yilmaz, proje üzerinde devam eden fizibilite ve etüt çalismalarinin tamamlandigini, Devlet Planlama Teskilatina (DPT) sunuldugunu kaydetti. Enver Yilmaz, Bu konuda Ulastirma Bakanligimizin DPT den isteyecegi havaalanlarindan bir tanesi de ORGI Havaalani dir. Bu anlamda komsu ilimizin milletvekili arkadaslarla birlikte hazineden sorumlu Devlet Bakanimiz Cevdet Yilmaz ve DPT den sorumlu bakan arkadasimiz ile görüsmelerimizi yaptik. Yogun bir sekilde 2010 yilinin yatirim programlarin belirlendigi su dönemlerde bizde ORGI Havaalani projesini yatirim programina alinmasi için çalismalarimizi sürdürüyoruz. Bu hususta iktidar milletvekili olarak Ankara da gerekli girisimleri yapmaktayiz. Su asamaya kadar da bize verilen cevaplar olumludur. ORGI Havaalani Ordu ve Giresun illeri için artik bir ihtiyaç olmustur. Bu yatirimin artik Ordu ve Giresun illeri için yapilmasi asikardir. Havaalani lüks degil, zaruri bir ihtiyaçtir. Iktidar partisi milletvekilleri olarak da biz bunun takipçisiyiz diye konustu.


ORDU YAG SANAYI NIN SATISI
Son günlerde tartisma konusu olan Ordu Yag Sanayi A.S nin satisi ile ilgili olarak açiklamalarda bulunan Yilmaz, bu konuda sunlari söyledi: “Ordu Yag Sanayi A.S. yüzde 99 a yakin hisse orani ile Fiskobirlik e aittir. Ordumuzun da ilk sanayi kuruluslarindan bir tanesidir. Fiskobirlik düsmüs oldugu zor durum itibari ile kar eden tek kurumu olmasindan dolayi Ordu Yag Sanayi A.S. nin satisa çikarttigini bende basindan ögrendim. Fiskobirlik özerk bir kurumdur. Fiskobirlik in yapmis oldugu bu çalismayi hükümetimizle iliskilendirilmesini veya baglanti kurulmasini biz dogru karsilamiyoruz. Hukuki de bulmuyoruz. Iktidar olarak Ordu Yag Sanayi nin satisi, isçilerin isten çikartilmasi anlaminda yorumlanmamalidir. Fiskobirlik özerk bir kurum olmasina ragmen biz Ordu Yag Sanayi A.S. ni kimselere peskes çektirmeyiz. O fabrika satilirsa oradaki çalisan kisilerin hakkini savunmak hukukun el verdigi ölçüde iktidarimizin sorumlulugu altindadir. Bize oy veren Ordulunun hakkini savunmak bizim görevimizdir. Biz oradaki isçilerimizin hakkini savunuruz. 4 yil önce Sagra için de 13 milyon dolara satilip satilmamasi tartismalari varken, TMSF tarafindan 77 milyon dolara satildi. Bugün ise daha güçlü bir konuma geldi ve ulusal medyada reklamlari yayinlanmaya basladi. Ordu Yag Sanayi satilirsa hak ettigi degerden satilmasidir. Önemli olan ucuz fiyatla birilerine peskes çekilmemelidir. Fiskobirlik satis karari alirsa her sey seffaf ve yasal, açik artirma seklinde olacaktir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.