Uncategorized

Osman Aga Egribel de Anildi

Osman Aga heykeli önünde yapilan ve sunuculugunu Ilhami Temel’in yaptigi etkinlikte konusan Giresun Esnaf Odalari Birligi Baskani Ali Kara, bu yil ikincisini düzenledikleri etkinlige katilanlara tesekkür etti.


Egribel Osman Aga Tüneli Platformu Sözcüsü ve Bursa Giresunlular Dernegi eski baskani Avukat Murat Toker e plaket veren Kara, Toker’in gurbette ki Giresunlular içerisinde hiçbir siyasi beklentisi, arzusu, istegi, Giresun menfaatinin disinda beklentisi olmadan büyük gayret gösterdigini söyledi.

 


“5 BIN KISI ILE MITING YAPACAGIZ”


Avukat Murat Toker ise Egribel’e tünel yapilmasi isteklerini ve bu konudaki mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, sunlari söyledi: ” Bir yil önce buradaydik. Dedik ki ‘Imdat Boguluyoruz Nefes Borumuzu Açin’. Giresun un Nefes Borusu Egribel Osman Aga Tüneli. Gurbette ve Giresun da yasayan bir milyondan fazla Giresunlu artik, bu tünel açilmadan bu göçün durmayacagini, Giresun un güneste kalmis kar gibi erimeye devam edecegini biliyor. Grup Baskanvekilimiz Sayin Nurettin Canikli de, Türkiye Cumhuriyeti nin Basbakani da bu Tünelin yapilacagina Giresun halkina söz verdi. Biz devleti idare edenlerin sözünü senet kabul eden insanlariz, biz devlet büyüklerimizi öyle görüyoruz. 21. yüzyilda Egribel Osman Aga Tüneli ni hangi milletvekilimiz gerçeklestirmesini basarirsa Giresun Tarihi ne adi yazilacak ve minnetle anilacak her zaman. Çok isterlerse tünelin bir tarafina Osman Aga nin Heykeli’ni, bir tarafina da tünelin yapimini gerçeklestiren milletvekilimizin heykelini dikeriz. Biz bugün emaneti asil yüklenmesi gerekenlerin üzerine yüklüyoruz. Seçimler bitmez önümüzde mahalli seçimler var. Mahalli seçimlerden önce ciddi bir çalisma olmazsa burada bes bin insanin katildigi bir miting yapacagiz. Ama biz devleti idare edenlerin samimiyetine inaniyoruz, güveniyoruz. Sözlerini senet kabul ediyoruz ve onlara da tesekkür ediyoruz” Seklinde konustu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.