Uncategorized

Osman Aga Ve Hüseyin Avni Alpaslan Anildi

2 Nisan 2010 cuma aksami NewYork da 3 Nisan aksami Newjersey de 4 Nisan aksami Connecticut eyaletinde toplantilar düzenlendi.

 

Toplantilarda önce Atatürk ve silah arkadaslari,sehitlerimiz ve ABD ye ilk gelen Yaglidere;li Izzet Aydin icin 1 dakikalik saygi durusu yapildi. Daha sonra istiklal marsi ve ABD milli marsi okundu. Tüm eyaletlerde ilk konusmayi ve sunuculugu NewYork Giresun lular Dernegi basin-yayin ve halkla iliskilerden sorumlu Baskan Yardimcisi Esref Bodur yapti.

 

Esref Bodur konusmasinda;” Yarbay Topal Osman Aga nin Karadeniz de Pontos lularla giristigi mücadeleden dolayi Atatürk ün 19 Mayis  1919 da Samsun a çikma nedeni oldugunu belirtti.

 


 

NewYork Giresun lular dernegi baskani Savas Sahin “Gücümüzü birligimizden alip, ABD de Giresun lunun gücünü herkese gösterecegiz, Türk lobiciligini basarili bir sekilde Giresun lular yapacaktir.” Amerika Giresun lular dernegi Baskani Orhan Bayram Türkiye de yapilan faaliyetlere degindi.” Afyon da Giresun sehitliginin yapildigini,Sarikamis da Giresun sehitliginin yapilacagini ve 1 Mayis da…. Giresun lularin öncülügünde yürüyüs  gerçeklesecegini belirtti.

 

2 kizilderili Amerika linin Giresun Gunleri için Turkiye ye miafir götürüldügünü söyleyen Orhan Bayram memleket gelenek ve günlerini ABD de yasatmaya devam edeceklerinin altini çizdi.

 

 

Haber Resimleri : Orhan Bayram

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.