SON DAKİKA!

OSMAN KARABATAK VEDA MESAJI İLE AYRILIYOR

Giresun’un Güce ilçesi Belediye Başkanı Osman Karabatak Veda Mesajı Yayınladı.

29 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden aday olmayan Güce Belediye Başkanı Osman Karabatak, yaptığı basın açıklamasıyla Gücelilere veda etti.

3 seçimde üst üste seçilerek büyük başarı elde eden Güce Belediye Başkanı Osman Karabatak yaptığı açıklamasında, “15 yıllık görevin son günlerine yaklaşırken alnım ak ve başım dik olarak bana emanet edilen bu görevden dolayı halkımızdan helallik diliyorum” dedi.

Güce Belediye Başkanı Osman Karabatak,”Ben 1999 yılı Nisan ayı yerel seçimlerinde Fazilet Partisinden, 28 Mart 2004 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden(AKP) ve yine 2009 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden(CHP) MEVCUT OYLARIN %50 sini alarak seçimleri kazandım. Ancak çoğunluğu muhalefette kalmama rağmen önemli hizmetlerde bulunarak çok önemli projelerimi gerçekleştirdik. Belediyenin asıl görevlerinin dışında çok hizmetler yaptık bunları sıralamak gerekirse:
1)Araç parklarımızı kısmen de olsa zenginleştirdik.4 adet işmakinesi, kamyonlar, hizmet araçları, itfaiye, cenaze yıkama aracı aldık.
2)İki adet grup yolumuza hem genişletme hem stabilize ve ardından beton asfalt ve soğuk asfalt gibi çalışmalarımız olmuştur.
3)Dört tane mahallemizde çok önemli bağ, bahçe ve mahalle yolları bağlantılarını gerçekleştirdik ve halkımızı çoğu nispette sırtında yük taşımaktan kurtardık. İlçede 50 Km. yollar açtık.
4)Kanalizasyon ıslah ve yeni Kanalizasyon çalışmaları yaptık.
5)İlçe içinde Telekom ve TEDAŞ kabloları yer altına alınmış ve tüm parkeler yenilenmiş.
6)İlçe merkezinde yeni yol bağlantıları açtık örneğin, Belediye arkasından geçen Cumhuriyet Caddesini Köy Hizmetleri binasından sağlık ocağı arasını Boduroğlu Mahallesini Giyimli Mahallesine bağladık. Aşşağı mahallede yarım kalan yolu bağladık. Yukarı mahallemizin büyük bir kısmının yolu yoktu orayı açtık.
7)10 Adet işçi personel 4 adet memur personel emekliye ayırdık ve karşılığında 500 bin TL ödeme yaptık.
8) 35 kilometreden Akılbaba yaylasından ilçemize su getirdik. Yatılı Bölge Okulunun yapımında çok emeğimiz olmuştur. İlçeye Devlet tarafından okul, halı sahası ve kapalı spor salonuna ve imam hatip okulunun yapılmasında belediye olarak ayrı ayrı katkılarımız olmuştur. Ancak şunu da ifade edeyim ki ben yapmış olduğum hizmetlerin reklamını yapamadığım için belki bu hizmetleri göremeyenlerde vardır. Biz bu hizmetleri hep kendi imkânlarımızla imkânsızlıklar içersinde yaptık yapmaya çalıştık. Hiç yok denecek kadar geliri çok az olan belediye olarak İller Bankası payı ile personel maaşlarını vererek bu hizmetleri gerçekleştirdik.
İlçeme yapmış olduğum bu hizmet nöbetinde çok yorulduğumu ve halkımın fazla tepkisini almamayı düşünerek bu kutsal görevi devretmeyi düşündüm.2014 yerel seçimlerine katılmamayı uygun görerek aday olmamayı uygun buldum. Halkımdan aleyhte ve lehte yorum yapmamalarını önemle rica ediyorum. Bu 3 dönem 15 yıl bu görevi bana layık gören tüm halkıma, oylarıyla beni destekleyen herkese cani gönülden teşekkür ediyorum. Kırıp döktüğüm insanlarda varsa onlardan da özür diliyorum ve ben herkese hakkımı helal ediyorum, herkesinde bana haklarına helal etmesini diliyorum.2014 yerel seçimlerinde bu göreve gelecek olan kardeşimize de başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte de ülkeme ve milletime hizmet etmenin gayreti içinde olacağım. Bu güne kadar şahsıma gösterdiğiniz teveccüh, destek ve ilgi sebebiyle ayrıca sonsuz teşekkürlerimi arz eder, en derin saygılarımı sunarım. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Hayri Bahadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.