Uncategorized

Ozan Gezgini Yeni Albümü Ile Geliyor

 

Biraz Ozan Gezgi nin den bahsedecek olursak 40 yili askin sanat hayati boyunca Giresun dernekçiliginde birçok dernege öncülük eden ve çikarmis oldugu Aksu Dergisi ile , Giresun adasini ve ilçelerini kapaginda kullanan ilk dergi oldu. 1986 yilinda 10 kasim sayisinda kapakta kullandigi siyah beyaz Atatürk resmi ile ödül aldi.1987 yili itibari ile bir çok gazete ve dergiye örnek oldu. Bir çok taninmis sanatçilar ca yazmis oldugu türküleri okundu.

Yillardir bölgemizde sorun olan Egribel Geçidi için bir çok çalismalari oldu. Egribel’in bir çogu yerini bile bilmezken o kaderine terk edilmis 2200 rakimli Egribel Geçidine türkü yapti. Internet üzerinden yayinlanan ve bir çok kesimden olumlu tebkiler alan Gezgini yeni yilla beraber Egribel Türküsü ile beraber yine kendi türkülerinin yer aldigi albümü piyasaya çikiyor.Simdiden Egribel sorununa isik tutan GEÇIT VERMEYEN EGRIBEL TÜRKÜSÜ albümü ulusal kanallarda da yerini almaya basladi..


Gezgini Dereli ilçemizde insaati hala devam eden Meslek Yüksek Okulu içinde Istanbul Kartal da yardimlasma gecesi yapmak için de bir çalisma baslattigini ve bu gecede elde edilecek geliri de gerekli makama ulastiracagini belirtti.


Gazetemize açiklamalarda bulunan Gezgini, bu albüme destek veren tüm gönül dostlarimiza , basta Gemlik Giresunlular Dernegi olmak üzere desteklerini esirgemeyen basinimiza, ve degerli halkimiza tesekkürlerimi sunuyorum. Yapmis oldugumuz bu albümle yillardir sorun olan Egribel isik tutmayi amaçliyoruz.Umuyorum ki artik Egribel Sorunu tarih olacak dedi.


Haber:Turgut AYAZ
           Gurbetçi Giresun Gazetesi/Dereli Temsilcisi


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.