Uncategorized

Pakistan a Giresunlu Baskanin Büyük Destegi

Istanbul Esenler Ilçesi Sivil Toplum Örgütleri ne (ESTOK) Baskanlik eden Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani Sitki Ada, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi nde düzenledigi yemekli toplanti ile yaklasik 1 aydir ilçede düzenledigi Pakistan a yardim kampanyasini sonuçlandirdi.


Yemekli toplantiya Esenler Kaymakami Nazim Madenoglu, Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu, Pakistan Istanbul Baskonsolosu Bahar Hashmi, Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Giresun Bulancakli Hemserimiz Faruk Aydin, Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Çetinkaya, Kizilay Dernegi Esenler Sube Baskani Kenan Genç, Atatürkcü Düsünce Dernegi Esenler Sube Baskani Dr. Ahmet Metin, Esenler Ilçesinde kurulu yaklasik 149 dernek ve vakifin baskan yada yöneticileri katildi.
 


 

Yemkeli toplantinin açilis konusmasini Esenler Sivil Toplum Örgütleri (ESTOK) Platformu na basknlik eden Sitki Ada yapti.

Sitki Ada söyle konustu ” Esenler ilçemizde yaklasik bir aydir kardes Pakistan a yardim topluyoruz, bu yardimlarin önemli bir kismi suanda tamamladi, bu aksam topladigimiz bu yardimlari sayin baskonsolosumuza hem arz edecegiz hemde bu yardimlarin toplanmasinda bizlere destek olan basta Esenler Kaymakamligi ve Esenler Belediye Baskanligina bilgi verecegiz. Esenler ilçemizde kurulu sivil toplum örgütü baskan ve yöneticileri sosyal toplum olmanin bilinci içinde yapmis oldugu bu kampanya hedefine büyük oranda ulasmistir, bu kampanya sirasinda hiçbir karsilik beklemeden çalisan bütün arkadaslarimiza platformumuz adina tesekkürü bir boç biliyorum.” dedi.

 


 

Daha sonra mikrofona Esenler Belediye Baskani M.Tevfik Göksu davet edildi, M.Tevfik Göksu kisaca sunlara degindi. ” Esenler ilçemizde kurulu sivil toplum örgütlerinin bu duyarliligini takdir etmemek mümkün degildir. Esenler sosyal sorumluluk projelerinde her zaman öncü olamaya çalisan bir ilçe olarak Istanbul ilinde örnek olmustur. Kardes Pakistan halkinin yasadigi bu felaket nedeniyle kendilerine yapilan bu yardimlar önce Allah sonrada kullar katinda çok kutsaldir, Esenler ilçesinde bu projenin mimarligini yapan platforma baskanlik eden Sitki Ada bey olmak üzere emegi geçen herkese tesekkür ediyorum. ” dedi.

 

Esenler Sivil Toplum Örgütleri Platformu Albümü ve yapilan yardimlarin bir katalogo Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu ya hediye edildi.

 


 


 

Yemekli toplantiya ilçede kurulu yüzlerce dernek vakif ve sivil toplum örgütünün baskan ve yöneticileri tam kadro katildi.

 

Haber Ve Resimler : Gökhan Aralik

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.