Uncategorized

Pakistanli Konuklar Valilikte

      Türk Hava Yollari (THY) Karachi Müdürü Utku Yazan baskanliginda Ilimize gelen Pakistan ulusal basin temsilcileri ve bölgenin ileri gelen seyahat acentelerinin yetkilileri, burada bulunmaktan duyduklari memnuniyeti dile getirdiler ve Giresun’dan övgüyle söz ettiler.

 

 


            Utku Yazan (THY Karachi Müdürü) baskanligindaki Adnan Sharafat Khan (THY Karachi Pazarlama Sefi), Zahid Karani (THY Karachi Halkla ve Medya ile Iliskiler Görevlisi), Talqeen Zubari (GEO tv Sunucusu), Adnan Yahya (GEO tv Kameramani), Resheed Channa (ARV tv Sunucusu), Sizhan Marqhoob Siddiqi (ARY Kameramani), Aamir Hassan (Financal Post Gazetesi Yazari), Shoail Afsal Khan (Jung Gazetesi Yazari), Stey Ali Imam (Hadi Travel Seyahat Acentesi Müdürü), Ali Ekber Jelali’yi (Oasus Travel Seyahat Acentesi Müdürü) kabulünde konusan Vali Mustafa Yaman, “Sizleri Ilimizde agirlamaktan mutlu oldum” dedi.
 
            Giresun’un dogal güzellikleri ile Türkiye’de hakli bir üne sahip oldugunu ifade eden Vali Mustafa Yaman, kültürel zenginlikleriyle Karadeniz Bölgesi’nin ve Giresun’un Türkiye’de turizm açisindan önem arz ettigini, ancak Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi kadar potansiyelini turizme dönüstüremedigini söyledi.
 
            Turizmden beklenildigi kadar yararlanilamamasinin sebeplerinin ya tanitim, ya da bölgelerdeki turizm tesislerinin yeterli olmamasindan kaynaklandiginin düsünülebilecegini söyleyen Vali Mustafa Yaman, bölgedeki idareciler, yerel yönetimler ve turizm isletmelerinin önümüzdeki dönem içerisinde tanitim faaliyetlerini artirmalarini da istedi. Vali Mustafa Yaman, “Inaniyorum ki, kisa zamanda Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesindeki turizm potansiyeli Karadeniz Bölgesine kayacaktir” dedi.
 
            Giresun’un, Türkiye’nin önemli illeri arasindaki Samsun-Trabzon arasinda bulunmasina ragmen önemli yaylalari ile bu bölgede her zaman turizmde söz sahibi olduguna da dikkat çeken Vali Mustafa Yaman, su anda hem Il Özel Idaresinin, hem de yerel yönetimlerin özellikle yaylalarimizin turizme açilmasi konusunda yogun çalisma içerisinde olduklarini söyledi.
 
            Her geçen gün büyüyen Giresun Üniversitesinin de Ilimizin tanitimina büyük katki sagladigini belirten Vali Mustafa Yaman, Giresun kalite findigi dünyanin tanidigini da sözlerine ekledi.
 
            Ziyarette grup adina bir konusma yapan THY Karachi Müdürü Utku Yazan da, “Pakistan’dan size selam getirdik” diye sözlerine basladi.
 
            THY’nin dünyayi tasidigina dikkat çeken Karachi Müdürü Utku Yazan, beraberinde gelen Pakistanlilarin, Giresun’u çok begendiklerini söyledi.
 
            Bugün (15.10.2009 Persembe) saat 17.00’ye kadar Giresun’da kalacaklarini da belirten THY Karachi Müdürü Utku Yazan, “Ziyaret ettigimiz Dogu Karadeniz Illerinde, beraberimizdeki Pakistanli medya temsilcileri çekimler yapmaktadirlar. Yapilan bu çekimler Pakistan’in ulusal kanalinda yayinlanacaktir. Yaklasik 50 milyon kisiye ulastiracagimiz bu yayinimizda, Giresun’un tarihi ve turistik yerlerini herkes görecek. Bu ziyaretimizle Giresun’un turizm elçisi olacagiz.” dedi.
 
            Ziyaret sonunda Vali Mustafa Yaman misafirlerine Ilimizi tanitici hediyeler verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.