SON DAKİKA!

POLİS AKADEMİSİ HEMŞERİMİZ PRF. DR. YILMAZ ÇOLAK’A EMANET

Giresun’un Görele ilçesi doğumlu Prf. Dr. Yılmaz Çolak Polis Eğitim Kurumlarının en büyüğü olan Polis Akademisi başkanlığına getirildi.

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Burunucu Köyünde 1969 yılında doğan Prf. Dr. Yılmaz Çolak bugün yayınlanan resmi gazetenin haberine göre Polis Akademisi Başkanlığına atandı.

İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı’nın başka bir göreve atanmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınması, Polis Akademisi Başkanlığına Prof. Dr. Yılmaz Çolak’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 4652 sayılı Kanunun 6’ncı maddesi gereğince uygun görüldü. denildi.

1 Yorum

  1. Sayın hemşerimize iletin sahip çıksın Giresunun üniversite mezunu gençlerine pomem alım şartlarındaki yaş hesaplamasında bi düzenleme istiyoruz. 30 yaşından gün almamak ibaresi olduğu halde 28 yaşında bir aday olarak polis okulu sınavlarına başvuru yapamıyorum. Ben Giresunun Eğitimli bir genciyim. Bir tek tanıdığım olmamasına rağmen Ankara’ya geldim. Giresun’lu hiçbir siyasetçimiz, akademi başkanımız, savunma bakanımız sahip çıkmıyor. Sayfa yönetimi sesim olur musun lütfen ? Halan alım başvuru devam eden 22. Dönem pomem sınavına girmek istiyorum. Hadi bir hemşerimiz çıksın sesimiz olsun. Yazımın devamında pomem alımındaki yaşdaki hatayı paylaşıyorum. “Geçtiğimiz günlerde 10.000 kişilik polis alımı ilanı yapıldı. 2018 yılı yaş şartı ” 31 Aralık 1989 sonrası doğmuş olmak ( 30 yaşından gün almamış olmak ) şeklinde. Buradaki 31 aralık ibaresi ve 30 yaşından gün almamak ifadeleri çelişmektedir.
    Bakanlığın diğer alımlarında yaş, sınavın yapıldığı yılın Ocak aynının 1’i baz alınarak 30 yaşından gün almamak şeklindedir. İsteğimiz en azından sınavın yapıldığı tarih itibariyle, 30 undan gün almamış olarak bir düzenleme yapılmasıdır.
    22. Dönem P.O.M.E.M alımlarındaki yaş haddinin, 1 Ocak baz alınacak şekilde 30 yaşından gün almamak şeklinde düzenlenmesini talep ediyoruz.
    1989 yılı 31 Aralık doğumlu aday başvuru yapabilirken, 1989 yılı 30 Aralık doğumlu aday başvuru yapamıyor. Bu şekilde olunca 28 yaşında bir aday akademi tarafından 30 yaşımda kabul ediliyor Yaşın yükseltilmesini değil, 22. Dönemde 1989 doğumlu olup başvuru süresince 30 yaşından gün almamış “28” yaşındaki adayların, sınava başvurabilme yolunun açılmasını talep ediyoruz. Bu yaş haddi kişiyi doğduğunda “1” yaşında kabul etmektedir.”

    Yaş meselesinde düzenlemeyi hemşerimize iletebilecek biri var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.