SON DAKİKA!

POLİS JOPUNA VALİ ŞAHİN’DEN SORUŞTURMA GELDİ

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin Yeşilgiresun Belediyespor-Trabzonspor basketbol takımları arasında oynanan karşılaşma sonrası çıkan olaylarda polis jopu ile bacağı kırılan 14 yaşındaki Onur Utku Torun’u hastanede ziyaret etti.

Vali Dursun Ali Şahin, Torun’a polislerin yaşanan olay sonrası kendisine yardımcı olup olmadığını sordu.

Onur Utku Torun “Polisler beni kovaladı. Beni hastaneye de yanımdaki ağabeyler attı. Polisler jopla vurarak kovaladı. Bacağım kırılıp yere düştüğümde de yardımcı olmadılar. Bana vuran polisi de tanırım” ifadesini kullandı.

Bunun üzerine çok şaşırdığını ifade eden Vali Dursun Ali Şahin, “Çocuğun yalan söylemeyeceğine inanıyorum. Ancak bu duruma da çok şaşırdım. Biz daima vatandaşın yanındayız. Polisler de vatandaşı korumak için vardır. Polislerin bu şekilde yaptığı doğru bir şey değildir. Adli soruşturma başlatılmıştı. Ben de yarından tezi yok idari soruşturma başlatacağım. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır” dedi.

Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ise Onur Utku Torun’un koşarken ayağı tele takılarak bileğinin dönmesi sonucu ayağının kırıldığını ileri sürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.