SON DAKİKA!
giresunmavimercanpaletliyuzme

POLONYA’DAN GÜZEL HABERLER VAR

Paletli Yüzme Kulüpler arası dünya şampiyonası için Polonya’da bulunan Giresun Mavi Mercan Paletli Yüzme Takımı ilk iki gün katıldığı bütün kategoriler de derecelerini yükselten sporcuları ile başarılı bir temsil sergiledi.

giresunskortabelasinda

Paletli Yüzme branşına henüz yeni başlamış olmasına rağmen Mavi Mercan Paletli Yüzme takımı Türkiye de bu alanda faaliyet gösteren 40 kulüp içerisinden Yıldız Gençler Katagorsin de Polonya’da yapılan 2012 yılı Word Cup şampiyonasına Türkiye den davet edilen tek kulüp olmayı başarmıştı.
Mavi Mercan Yüzme Kulübü 26 Nisan Perşembe günü gittiği Polonya’nın Gliwice şehrinde Türkiye’yi Furkan Aydoğan, Muhammet Sina Ertekin, Kaan Aksoy, Hazar Ata Ertekin ile temsil ediyor.

giresunmaimercanlistede

Takım Kaptanı Furkan Aydoğan ilk gün yapılan müsabakalarda çift palet serisinde kulvarında ikinci oldu ve Türkiye derecesini 2 saniye geliştirdi.
Muhammet Sina Ertekin 200 metre monoda birçok dünya sporcusunu geride bırakarak serisinde 2. Puan sıralamasında 12. Oldu. Bu seride 47 sporcu yer almaktaydı.

mavigiresunpolonya

Halen devam eden şampiyona boyunca Tabelada Mavi Mercan Giresun Türkiye her müsabaka öncesi yer aldı. Giresun ismini Polonya’nın Gliwice şehrinde bile duyuran Mavi Mercan Paletli Yüzme takımı 1 Mayıs Salı günü Ankara üzerinden Giresun’da olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.