SON DAKİKA!

PRF.DR.AYGÜN ATTAR DARPLI ÖĞRENCİ AİLESİNİ AĞIRLADI

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, geçtiğimiz günlerde okul çıkışı darp edilen öğrencisi Serhan Sertdemir’in ailesiyle görüştü.

serhansertdemir

Geçtiğimiz günlerde okul çıkışında meydana gelen kavga sonucu darp edilen Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi Serhan Sertdemir’in, ailesini kabul eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, soruşturmanın idari ve hukuki olarak kesinlikle takip edileceğini, hiçbir öğrencisinin kılına dahi zarar gelmesine asla müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Üniversite öğrencisinin anne ve babası Gökhan ve Tülay Sertdemir’i kabul ederek görüşenPrf.Dr. Aygün Attar “Ben bir rektör değil bir anne olarak öğrencilerime yaklaşan, koruyan ve kollayan bir idareciyim. Okulumuz dışında da olsa, kim ya da kimler tarafından yapılırsa yapılsın bir öğrencimizin menfur saldırı sonucu zarar görmesine göz yumamayız, bu konu bizim dışımızda gelişen bir olaydır diyemeyiz. Her ne olursa olsun bizlere emanet edilen bu evlatlarımızın vebalini ve sorumluluğunu taşımaktayız. Bu yüzden yaşanan bu olayla ilgili aileyi temin ederim ki, gerçeğin ortaya çıkması için her türlü çaba gösterilecektir. Ancak bu olay bahane edilerek üniversiteye zarar verilmek istenmesi için bir kampanya başlatıldığı görülüyor. Ailenin de bu konuda hassas ve sağduyulu davrandığını gördük” dedi.

Darp edilen öğrencinin babası Gökhan Sertdemir ise “Biz hukuki ve idari olarak soruşturmanın adil bir şekilde yapılarak sonuçlandırılacağı konusunda Rektörümüze güveniyoruz. Bu menfur saldırının da üniversiteyle ilişkilendirilmesini istemiyoruz. Bu olay, tamamen saldırıyı yapan ve saldırıya uğrayan çocuğumuz arasındadır. Diğer taraftan bizi bu konuda ilk arayan geçmiş olsun diyen Rektörümüzün, samimiyetinden öğrencilerine karşı gösterdiği şefkatten asla şüphe etmiyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.