SON DAKİKA!

PRF. DR. CEVDET COŞKUN’DAN SENDİKALARA İADEİ ZİYARET

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Cevdet Coşkun rektör olarak göreve atandığı dönemde kendisine yapılan hayırlı olsun ziyaretlerine Giresun ilinde kurulu sendika temsilcilerine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Kamu-Sen Giresun Şubesine yapılan ilk ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u başkan Arif Çetinkaya ve arkadaşları karşıladı.

Bu ziyaretlerin çok önceden planlandığını ancak, FETÖ Terör örgütü tarafından düzenlenen hain darbe girişimden kaynaklanan aksamalar yüzünden ertelendiğini söyleyen Rektör Prf. Dr. Cevdet Coşkun, “Bu örgüt ülkemizin önüne son çok büyük engeller çıkardı. Bizde bunlardan etkilendik. Daha önceden yapacağımız ziyaretler gecikti. Ancak yeniden planlama yaptık. İnsanlarımız her alanda hakkını aramalı. Sendikalar bu konuda önemli bir hizmet sunuyor. Sizlerin de sendikal çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu ülkede, sağcı solcu yoktur, namuslular ve namussuzlar vardır. Bu ülkeyi vicdanlılar ve vicdansızlar diye ayırmalıyız. Biz başından beri milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ediyoruz. Devlet üniversitesi rektörü olarak devletin yanında olan her kurum ile iş birliği yaparım. Sendikal tartışmaları da bu formatta götürmeliyiz. Devlet bürokrasisi içinde terör tehdidine karşı titiz davranmayan veya art niyetli davranan yetkililer olduğu düşünülüyor. Sürekli uyanık olmalıyız. Bu topraklarda oturmanın bir bedeli var” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kamu-Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya, “Fetö soruşturmalarını yakından takip ediyoruz. Bu süreçte yapılacak uygulamalarda hukuka uygunluk esas olmalı. Mağduriyetlere meydan verilmemeli. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Gün bütün ayrılıkları bir tarafa bırakma günüdür’ Milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde olmalıyız. İnsanlar işini görmek için dini veya başörtüsünü kullanmıştır. Ünv. Rektörlük seçimleri demokratik olmalı. Batı ülkelerinin rektör seçimlerinin nasıl yapıldığını merak ediyoruz. Devlet hep aynı zihniyette olanların atandığı bürokratlardan oluşmamalı. Afiliasyon anlaşmasının Giresun’umuza faydalı bir sistem olacağına inanıyoruz. Giresun’un en acil ihtiyacı öğrenci yurdudur. Bunun acilen çözülmesi lazım geldiğini düşünüyorum. Devlet kurumlarında içinde hala FETÖ’cüler var ve toplum hafızasını bulandıracak işlemler yapıyorlar. Terör veya örgüt isim listelerinin arasına vatanperver isimlere yer veriyorlar. Dikkatli olmak gerek” dedi.

Buradan MEMUR-SEN il binasına geçerek MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı sendika başkanlarını ziyaret eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen Şube Başkanı Sami Şimşek, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Öz, Sağlık Sen Şube Başkanı Kerim Süral ve diğer sendika başkanları karşıladılar.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Eğitim Bir Sen üniversite temsilcisi Öğr. Gör. Recep Yağcı, iyileştirilmesi gereken hususlarla ilgili dilek ve temennilerini dile getirdi.

Burada yaptığı açıklamada, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen’e seçim sürecinde verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Malum bu süreç bir çok işimizi geciktirdi. Gece gündüz çalışan genç, dinamik bir ekibimiz var. Rektörlük seçimleri öncesi ve sonrasında destek veren tüm kurum, kuruluş ve kişilere minnettarım.

Bu desteğe her zaman ihtiyacımız var. Yaptığımız işlerde başarıya ulaşmak için yapıcı eleştiriler bize doğru istikameti gösterecektir. Bizim genel merkez ve şube olarak Memur Sen’e karşı vefa borcumuz var. Mevzuat ve bazı kısıtlılıklar elimizi zayıflatıyor. Şu anda asaleten dekan ataması yapılamıyor. Üniversitede bazı alanlarda ihtiyaç duyulan profesörlere ihtiyaç var. Personel ile ilgili servis kurulması talebini araştıracağız.

Sendikal faaliyetlere her zaman destek veririz. Üniversitemiz bünyesinde demokratik sendikal ortamın sağlanması için her türlü tedbiri alıyoruz. Sendikacılık hak arama aracıdır, çalışanlar üzerinde baskı aracı olarak kullanılamaz.” dedi ve İlgileri için teşekkür ederek sendikadan ayrıldı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yaptığı ziyaretlere rektör danışmanlarından Yrd. Doç. Dr. Oktay Karaman, Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özdemir ve Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Seyfi Göktekin eşlik ettiler.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.