Uncategorized

Prf. Dr. Haydar Bas Iktidari Suçladi

Bagimsiz Türkiye Partisi (BTP) Genel Baskani Prof. Dr. Haydar Bas özellestirmelerle Türkiye’nin sahip oldugu kurum ve kuruluslarin çogunun Türk milletinin elinden çiktigina isaret etti. Türkiye’nin sahip oldugu kamu kuruluslarinin çogu özellestirilerek elimizden çikti” diyen Bagimsiz Türkiye Partisi Genel Baskani Prof. Dr. Haydar Bas söyle konustu: “Türkiye’de asagi yukari 500’e yakin kamu kurumu var. Bunlarin 350’den fazlasi özellestirildi. Bu kamu kurumlari elimizden çikti. En güçlü kurumlar satildi. Bu kurumlarin bir yilda Türkiye’ye vergi olarak kazandirdigi para tam 70 milyar Türk Lirasi idi. Bu 350 tane firmanin satisindan biz ne aldik biliyor musunuz? Sadece 38 milyar TL. Peki, ne kadar masraf ettik? 38 milyar TL. Sifira sifir elde var sifir. Böyle bir matematik olur mu, böyle bir hesap olur mu? Eger bu islemleri yapan insanlari islah etmek için sürmek gerekirse Merih’te bir timarhane yapip oraya sürmek lazim.”


Degerli kuruluslar elimizden çikti


Pektim, POAS, Tüpras, Seka ve Erdemir gibi stratejik degerdeki kuruluslarimizin elimizden çiktigina dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Bas, özellestirilen degerli varliklarimizin bu kuruluslarla sinirli olmadigini söyledi. BTP Genel Baskani söyle konustu: “Dahasi var madenlerimiz; Türkiye’mizin tasi topragi altin. Sik sik örnek veririm Gümüshane’de bir ton topraktan çikan altin miktari 127 gr’dir. Bir de Artvin ile Gümüshane arasinda yeni bir damar kesfedildi. Bu damarda bir ton topraktan 1250 gr altin çikiyor. Dünyada böyle bir sey yok. Dünyada en fazla bir ton topraktan 17 gr altin çikar. Tabi böyle çikinca yabanci sirketler buralari isletiyor. Beyannamelerinde ne gösteriyorlar biliyor musunuz? ‘Bir ton topraktan 10 gr altin çikartiyoruz’ seklinde düsük gösteriyorlar. Bunun da yüzde 2’sini vergi olarak veriyorlar. Sag olsun bu iktidar bu memleketi çok düsünüyor! Bedava verelim de bari dualarini alalim! Böyle sey olur mu?”


Allah akil fikir ihsan etsin


“Allah, hakikaten bunlara akil fikir ihsan etsin. Milletimizi ayiktirsin” diyen Prof. Dr. Haydar Bas, Türkiye’nin böyle haraç mezat satilmasindan duydugu endiseyi söyle dile getirdi: “Ben sahsen endiseliyim. Yanlis anlamayin ben dünyanin her tarafinda yasayabilirim. Bak Amerika’ya bu kadar konusurum gideyim beni danisman olarak alir. Ingiltere beni danisman olarak alir. Benim ilmim var Allah’a sükürler olsun. Çok kiymetli, bu ilim dünyanin her tarafinda geçer. Rusya’da yasarim ama benim endise ettigim su milletimdir, memleketimdir, buranin isgalidir. Mesele bizim nefsimiz, sahsimiz degildir. Bu vatandir, bu millettir, bu bayraktir, bu devlettir. Onun için ayik olmamiz lazimdir ve bu son sansimizdir bunu çok iyi kullanmamiz gerekmektedir.” diyerek sözlerini tamamladi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.