SON DAKİKA!

PRF. DR. KAZIM BEŞİRLİ DENEYİMLERİNİ ANLATTI

Prof. Dr. Kazım Beşirli, Azaklıoğlu Vakfı yönetici ve bursiyerleri ile tecrübelerini paylaştı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim üyelerinden Giresunlu hemşerimiz Prf. Dr. Kazım Beşirli, kişisel deneyimlerini Azaklıoğlu Vakfı bursiyerleri ve yöneticileri işle paylaştı. Vakfın Aksaray’da bulunan merkezinde öğle yemeği sonrasında konuşana Prf. Dr. Kazım Beşirli, insan, sağlık ve tıp ilişkilerini anlatan güzel ve sıcak bir ortamda dinleyicilerle paylaştı.

Prf. Dr. Kazım Beşirli, gençlere geniş bir perspektif çizdikten sonra sağlık sektörünün geldiği noktayı işaret ederek bu sektörün mühendislik eğitimi alarak hizmet sektörü gibi çalıştığını söyleyerek bugün gelinen noktada biyo medikal bilim dalının gelişmesiyle mühendislik biliminin tıbbın emrine girerek işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Apple’nin kurucusu Steve Jobs’un söylediği gibi “bizler de beşeri bilimlerle teknolojinin kesiştiği noktada çalışmanın zevkini yaşıyoruz” dedi.

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı’nın genç ve enerjik yönetim kurulu başkanı Abdülkadir Sarıkamış ve İstek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Altay Burak Dalan birer konuşma yaparak gençlere geniş bir vizyon çizdiler.

kazimbesirligiresun

Toplantıya Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Necati Bay, Prof. Dr. Ali Özek, Prof. Dr. Mustafa Nutku, Prof. Dr. Mustafa Kuran, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Giresun Dernekler Birliği Eski ve Yeni Başkanları Halil Kütük ve İhsan Yüksel, Giresun Medya Platformu Genel Sekreteri İbrahim Balcıoğlu , Yazar Seyfullah Çiçek ile çok sayıda bursiyer katıldı.

Haber ve fotoğraflar: İbrahim Balcıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.