SON DAKİKA!

PRF. DR. MEHMET SÖNMEZ GİRESUN’UN GURURU OLDU

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Hematoloji ABD başkanı Prof. Dr. Mehmet Sönmez bilimsel çalışmaları ile Giresun-Görele başta olmak üzere ülkemizin ve KTÜ’nün gururu olmaya devam ediyor.

Prf. Dr. Mehmet Sönmez, şu anda Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de dünyanın dört bir yanından gelen 22 bin meslektaşı hematoloğun katıldığı bilimsel toplantılarda kendi hazırladığı bildiriyi sundu.

Türkiye’den iki bilim insanının davet edildiği bu en geniş hematoloji kongresinde, Prf. Dr. Mehmet Sönmez kendi çalışmasını ve makalesini meslektaşlarına sundu.

Türkiye Hematoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği görevini de yürüten Prf. Dr. Mehmet Sönmez, KTÜ’de ilik nakli ünitesini de Trabzon Ticret Sanayi Odası (TTSO) ve diğer hayırseverlerin gayreti ile kurdu.

Hematoloji bilimi dalında Dünyanın en tanınmış bilim insanlarından biri olan Prf. Dr. Mehmet Sönmez’e Trabzon dışındaki üniversiteler özel hastaneler transfer etmek için çok uğraşmasına rağmen Aslen Giresun Göreleli olan Prf. Dr. Mehmet Sönmez “Memleketime Trabzon’a ve hemşerilerime hizmetten büyük mutluluk duyuyorum” diyerek KTÜ’den ve Trabzon ayrılmıyor.

3 yorumlar

  1. Hocam bayurttan gelen damatim icin gosderdigin ilgi ve alakaya sonsuz tesekurlerimi sunuyorum inan senin icin elimizden ne gelirse yapmaya hazirim

  2. Kaybedilmemesi gereken bir insan… O kadar işinin arasında hastalarıyla bile özel ilgileniyor.

  3. Mehmet Bey tamamen kendini bilime adamış bir insan parayla pulla hiç işi olmayan çok kadim bir İnsan Allah başımızdan eksik etmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.