SON DAKİKA!

PRF. DR. MUSTAFA KAMALAK GİRESUN’DA KONUŞTU

Giresun Saadet Patisi İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi yapıldı. Bir düğün salonunda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak da katıldı.

Prf. Dr. Mustafa Kamalak, kongrede yaptığı konuşmada “Hükümetimizin kulağı çınlasın. Bu gün Türkiye’de tam kapasiteli çalışan tek müessese var, cezaevleri. Yeni Türkiye’den bahsediyorlar. Sizin yeni Türkiye’niz işçilerin köleleştirildiği, adaletin kuklalaştığı, esir alındığı bir Türkiye’dir” dedi.

Türkiye’de en ağır işleyen kurumlardan birinin adli mekanizma olduğunu anlatan Prf. Dr. Mustafa Kamalak, şunları söyledi: “Son torba kanun ile bürokratlar görevlerinden alındığında idare mahkemelere başvurdukları zaman, mahkemeler yürütmeyi durdurma kararı vermeyecek. Yeni Türkiye’nin adalet anlayışı bu. Allah aşkına kanun torbaya sığar mı? Peki muhalefet ne durumda? Ey CHP sen ne haldesin? Varsa yoksa uğraştıkları tek alan bu milletin dini imanı başörtüsü. İktidar işçileri köleleştirirken taşeron işçiliği yaygınlaştırırken CHP’nin sesi çıkmıyor, iş başörtüsüne gelince. Yahu sana ne! Benim kızımın başörtüsünden sana ne! AK Parti’nin en büyük destekçisi sizsiniz.”

İslam coğrafyasının kan gölüne dönüştürüldüğünü anlatan Prf. Dr. Mustafa Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz olmasaydınız, Irak, Suriye ve Libya böyle durumda olur muydu. Bu böyle gitmez, gidemez. Şu an tutturmuşlar Suriye’ye operasyon diye, IŞID’i devireceklermiş. İyi de IŞID’i kim ortaya çıkardı.”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez’in Divan Başkanlığını yaptığı kongrede, yapılan seçim sonucu mevcut İl Başkanı Süleyman Tekbaş girdiği tek listelik seçimle güven tazeledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.