SON DAKİKA!

PRF. DR. YILMAZ CAN İSTİHDAM EN BÜYÜK HEDEFİM

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun’u iş adamları için cazip hale getireceklerini ifade ederek gerekli girişimcileri başlatacaklarını söyledi.

yilmazcanprfdr

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, belediyeyi kazanmaları halinde, Giresun’da yeni iş sahaları oluşturmak için yatırımlara yönelik destekler verileceğini söyleyerek,” Giresun’a yatırımcıları çekebilmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Prf. Dr. Yılmaz Can, seçim çalışmaları kapsamında Batlama Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Burada esnaflarla görüşen Yılmaz Can, sorunlarını dinledi. DOKA Tekstil’i ziyaret eden Can, işletme sahibi İbrahim Dikilataş’dan bilgi alarak, incelemelerde bulundu.

Giresun’da en önemli sorunlardan birinin de işsizlik olduğuna vurgu yapan Can, istihdamın arttırılmasına yönelik işletmelerin açılmasına destek vermek gerektiğini belirtti.

Ak Parti Giresun Beldiye Başkan Adayı Prf. Dr. Yılmaz Can, ”Yaklaşık iki aydan fazladır Giresun’u karış karış geziyorum. Bana vatandaşlarımız tarafından en çok gelen taleplerden biri işsizlik. Giresun’da işsizliği azaltmak adına, daha aday aşamasında olmama rağmen bir takım girişimlerde bulunuyorum. Örnek verecek olursak; Giresun’a Çağrı Merkezi açılması yönünde çalışmalarımız var. 2. OSB’de işsizliği azaltmak adına atılmış büyük bir adım. Fakat belediye başkanı Giresun’a yatırımcıları çekebilmek için bir takım çalışmalar yürütmeli. Giresun’u iş adamları için cazip hale getirmeliyiz. Alt yapı çalışmaları yapmalıyız. Ziyaret ettiğimiz DOKA Tekstil 200’ün üzerinde istihdam sağlıyor. En güzel yanlarından biri çalışanların çoğu bayan. Bu ve bu gibi yatırımları teşvik etmeliyiz. Destek vermeliyiz. Mevla nasip ederde belediye başkanı olursam bu ve bu gibi işletmelere gereken desteği vererek, Giresun’da istihdamın artmasına yönelik çalışmalarımız olacak. Giresun’a yatırımcıları çekebilmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.