Uncategorized

Prf.Dr.Hayrettin Kedir in Büyük Basarisi

Giresun un Tarih ve Kültür ile özdeslesen ilçesi Tirebolu yetistirdigi bilim adamlari ilede ses getirmeye devam ediyor.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakultesi Dekan Yardimciligina ayni üniversiteden 23 yil önce mezun olan aslen Tirebolu kuskunlu köyünden Prf. Dr. Hayrettin Kendir atandi.

 

Prf. Dr. Hayrettin Kendir kimdir?

 

1965 yilinda Giresun ili Tirebolu ilçesine bagli Kuskunlu köyünde dogdum. Ilk, Orta ve Lise egitimimi Istanbul da tamamladim.

1983 yilinda Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümüne girdim. 1987 yili Haziran döneminde mezun olarak, ayni yil A.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalinda Yüksek Lisans Egitimine basladim. 1988 yilinda A.Ü. Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünün açtigi sinavini kazanarak 2 Subat 1989 tarihinde Arastirma Görevlisi olarak bu bölüme atandim..

“Ankara Ahlatlibel Kiraç Mera Florasi ve Bazi Önemli Bitki Türlerinin Dagilislari Üzerine Arastirmalar” konulu yüksek lisans tezi ile 2 Mayis 1991 tarihinde Ziraat Yüksek Mühendisi ünvani aldim. Yine ayni enstitüde 1991 yilinda basladigim doktora egitimini “Bazi Mera Vejetasyon Ölçme Metotlarinda Optimum Örnek Sayisinin Saptanmasi” konulu tezle 23 Subat 1995 tarihinde tamamlayarak “Doktor” ünvani aldim.

Haziran 1999 sinav döneminde girdigim doçentlik sinavini basararak 22.11.1999 tarihinde doçent ünvan ve yetkisini aldim.

Halen Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde çalismaktayim.

 

Kaynak: Yeni Tirebolu Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.