SON DAKİKA!

REKTÖR PRF. DR. AYGÜN ATTAR’A KÖŞK DAVETİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Türkiye’ye yapacağı ziyaret’te bulunmak üzere  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Cumhurbaşkanlığı köşküne davet edildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 9 Ekim’de yapılan seçimde Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk resmi ziyaretini Türkiye’ye yapıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak 12-13 Kasım tarihleri arasında Türkiye’ye gelecek olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in onuruna, yarın akşam Çankaya Köşkü’nde yemek verilecek. Cumhurbaşkanı Gül yemeğe, Azerbaycan doğumlu Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı da davet etti. Davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren GRÜ Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, “böyle önemli bir davete icabet etmek, heyecan, mutluluk ve onur verici” dedi.

Rektör Prf. Dr. Aygün Attar, yaptığı açıklamada, “Azerbaycan’da doğmuş, büyümüş bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bir üniversitenin Rektörü olarak; iki devlet başkanımızın aynı ortamda bulunmaktan onur duyacağım. Bu tarihi bir andır. İki devlet bir millet ülküsünün sayın devlet başkanlarımız ve şahsımla birlikte temsili ve tescilidir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı köşkünden yapılan açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in 2 gün sürecek olan ziyaret vesilesiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in eşbaşkanlıkların da Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) III. Toplantısı’nın da gerçekleştirilecek. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanın İlham Aliyev’e Devlet Nişanı verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.