Uncategorized

Saban Bulam Hizli Basladi

Demokrat Parti de Il Baskanligi görevine atanan Saban Bulam, 55 kisiden olusan il yönetim kurulunu açikladi. Bulam in baskanliginda olusturulan 55 kisilik Demokrat parti Il yönetiminde eski DYP lilerin ve Anaplilar agirlikta oldugu gözlenirken listede eski Anavatan Partisi Il Baskani ile DP Il Baskaninin olmadiklari görüldü.


MESUT YILMAZ MI MÜDAHIL OLDU
Saban Bulam tarafindan dün açiklanan 55 kisilik DP il yönetim kurulunun belirlenmesinde eski Anavatan partisi Genel Baskani Mesut Yilmaz in devreye girdigi ve özellikle GIK Üyesi Muammer Usta ile birlikte Anavatan partisinde siyaset yapan isimleri listeye aldirmadigi ileri sürüldü. Siyasi çevreler açiklanan listede Anavatan Partisinin Giresun daki önemli isimlerinden il baskani Hilmi Yapici nin yani sira Il Baskan yardimcilari Temel Yunus ve Mehmet Akyüz ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Mustafa Irmak, Hakki Karaman ve Fethi Karahüseyin in yer alamamalarinin Mesut Yilmaz ile Muammer Usta nin geçmiste birbirlerine ters düsmelerinin etkili olabilecegine vurgu yaptilar.


DP DE CERAN VE EKIBI DE LISTE DE YOK
DP de Saban Bulam tarafindan açiklanan 55 kisilik yönetim kurulu listesinde eski DYP ve DP Il Baskani Mehmet Ceran ile ekibininde yer almadigi görüldü. Mehmet Ceran in yani sira Zeki Çakir, Hüseyin Tatar, Durmus Çekiç, Haci Ali Hisarkaya, Yasar Akin, Yusuf Gün, Kahraman Usta, Muhsin Yamak, Telat Demirel gibi isimlerde Bulam in ekibinde kendilerine yer bulamadilar.


BULAM, “TEKLIF GÖTÜRDÜM KABUL ETMEDILER”
 DP Giresun Il Baskani Saban Bulam, kendilerine listelerde yer verilmedigi ileri sürülen Anavatanlilar ve Demokrat Partililerle ilgili olarak gazetemize söyle konustu” Ben adi geçen tüm arkadaslara birlikte çalismak için teklif götürdüm. Hatta partimizin GIK Üyesi Muammer Usta ile birlikte de görüstüm. Ancak kendilerine teklif götürdügüm bu arkadaslar özel islerini gerekçe gösterdiler ve en azindan kongreye kadar görev almayacaklarini söylediler. Burada herhangi bir kasit ve art niyet kesinlikle söz konusu olamaz” dedi. Bulam, hazirlanan listede Mesut Yilmaz in parmaginin oldugu seklindeki iddialara ise “Bunlara gülerim alakasi yok” karsiligini verdi.


LISTEDE KIMLER VAR
Demokrat Parti Il Yönetimi su isimlerden olustu: Saban Bulam (Il baskani), Cevat Elmali, Muzaffer Deniz, Senol Tekin, Yasar Yanikömeroglu, Fatih Yamak, Fikret Günaydin, Bülent Dogramaci, Alper Larçin, Güven Tüysüzoglu, Erol Alicanoglu, Talip Terzioglu, Mehmet Köymen, Sükrü Akkaya, Salih Kaya, Mahmut Halilbeyoglu, Enver Yilmaz, Reyhan Uçak, Ibrahim Akdeniz, Mürsel Bostanci, Alper Kurt, Haldun Gedikali, Kumru Ovalioglu, Ömer Aga Domaçoglu, Mehmet Kaya, Sedef Erol, Sükriye Sahin, Binnaz Dikmen, Nursel Durmus, Yasemin Yilmaz, Ali Sefik Dizdar, Teoman Elifoglu, Muammer Erkan, Sevket Özbayram, Candemir Güngör, Hasan Vatanbekler, Hüseyin Demir, Ahmet Öztürk, Hakki Kara, Sükrü Sahin, Ahmet Durukan, Metin Kara, Yasar Közleme, Mustafa Önal, Ali Dizman, Alper Karaman, Abbas Tosunoglu, Erol Yildirim, Fatih Konar, Tolga Turan, Ali Morgül, Hüseyin Sarikaya, Sükrü Karsli, Metin Çimenli, Ibrahim Özbayram.

 

Kaynak :Yesilgiresun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.