SON DAKİKA!

SABRİ ÖZTÜRK İMAR PLANLARINI ELEŞTİRDİ

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Revizyon imar planında ciddi hatalar yapıldığını ifade ederek Giresun’un yeşil alanlarının azaltıldığını ifade etti. Öztürk , Tor Burnu, Erikliman Deliklitaş mevkii ve Eski Rus pazarı arazisine yapılan binalara tepki göstererek yanlıştan dönülmesi çağrısında bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, mevcut imar planının 2 bin 251 hektarlık kullanım alanında park alanlarının yeni revizyon imar planıyla 234 hektardan 207 hektara düşürüldüğünü ifade etti.
Düzenlediği basın toplantısında Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya yanlıştan dönme çağrısında bulunan Öztürk, AK Partili belediye meclis üyelerinin revizyon imar planındaki hukuksuzlukları tek tek sıralayıp hepsine şerh koyduğunu ifade ederek, “Müteahhit daha fazla kat yapmak isteyebilir fakat belediye başkanı CHP’li belediye meclis üyeleri daima halkın menfaatini korumak zorundadırlar” diyerek tepkisini gösterdi.

TOR BURNU
Tor Burnu mevkiinde yapılan yapılaşmayı eleştiren Öztürk, “En güzel turizm ve park alanlarından biri olan Tor Burnu’na mahkeme durdurma kararı aldı. Şu anda revizyonda Tor Burnu’nun ne hale getirildiğinin farkında mısınız? Çarpık yapılaşmanın bir örneği olarak bu burun yok edildi. Oraya 4 kata ilaveten eksi 4 kat daha verilerek toplam 8 kata çıkarıldı. 3 blok 8 geriye yeşil alan mı kaldı? Giresun’a yazık değil mi?” ifadelerini kullandı.

28 KATLI UCUBE BİNA
Giresun’da Kerim Aksu dönemine kadar en yüksek katlı binanın 8-10 kat olduğunu anımsatan Öztürk, “Rus pazarına yapılan binanın yükseklik ölçüsüne bakılırsa 28 kat. El insaf! Yeşili ve mavisiyle öğündüğümüz ilimize gelecek olan yabancılar bundan sonra Giresun’a gelince ne görecek o ucube binayı görecek. Sayın belediye başkanın ve ekibinin aklını başına alarak bu yanlıştan derhal dönmesi lazım. Allah göstermesin bir yangın çıksa burayı söndürecek araç yok. Giresun halkı adına haykırıyorum; belediye başkanı bu haksız, hukuksuz, hukuka aykırı Giresun’un şehir siluetini bozacak imar uygulamalarını derhal durdurmalıdır” dedi.

CİDDİ SIKINTILAR VAR
Giresun revizyon imar planında çok ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Öztürk şunlara yer verdi, “ Bu revizyon imar planının iptali için idare mahkemesine dava açıldı. Bu şehrin zararınaysa eğer bir uygulama mutlak karşısına çıkıp herkes kusura bakma arkadaş bu yanlış, yapmayın bundan dönülmesi lazım diyebilmelidir.
Bir yandan imar alanları artarken diğer yandan yeşil ve park alanları azaltılıyor. Yazık değil mi Giresun’a? Giresun hükümet konağın mevkiindeki Pazar yeri adeta hokus pokuz yapılarak revizyon imar planında imara açılmış. Halk tarafından seçilen belediye başkanı ve CHP’li belediye meclisi üyeleri daima kamu menfaatini, halkın hizmetini korumak zorundadır. Siz yeşil alanları, park alanını imara açıyorsunuz, ama bir yandan da hükümetin, genel idarenin, bakanlıkların kamu hizmeti verdiği örneğin mevcut doğum hastanesi alanını da yeşil alan yapıyorsunuz. Yeşil alanları yandaşınıza açarak ihlal ettiğiniz imar mevzuatımızı, devletin elinde olan kurumları kağıt üzerinde yeşil alana çevirerek telafi etmeye çalışıyorsunuz. Bu şark kurnazlığını bıraksınlar. Bu hokkabazlığı bıraksınlar. Giresun’a ihanet etmesinler. Ben Giresun halkına sesleniyorum belediyenin şuan ki uygulamaları maalesef Giresun halkına, Giresun’un geleceğine büyük bir zarar vermektedir. Giresun belediye başkanı imar uygulamalarındaki hukuksuzluğuna artık dur demelidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.