SON DAKİKA!

Şahin Yılancı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden ve tedavisi İstanbul’da yapılan Giresun’u Şebinkarahisar İlçesi Belediye Başkanı Şahin Yılancı için ilk tören İstanbul Ümraniye İlim Sarayı Caminde gerçekleşti. Burada yapılan helallik ve cenaze namazı sonrası resmi tören için cenaze Giresun’a yola çıkarıldı.

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine ulaşan 3 dönemdir Şebinkarahisar Belediye Başkanı olan Şahin Yılancı için görevi başında vefatı nedeniyle resmi cenaze töreni düzenlendi.

Törene AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk ile Sabri Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, ÖSYM Başkanı Halis Aygün ile Yılancı’nın ailesi, ilçede yaşayanlar ve çok sayıda kişi katıldı. Cemre Su, Merve Nur ve Damla isminde 3 kızı bulunan Başkan Şahin Yılancı’nın eşi Zehra Yılancı, cenazede taziyeleri gözyaşları ile kabul etti. 3 yaşındaki Cemre Su Yılancı, babasının ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutuna sarılıp ağladı.

Cenazeye katılan Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli yaptığı konuşmada ” En son hastanede ziyaret etmiştim. Konuştuk, ayağa kalktı, şakalaştık. Benim ayrılmamdan sonra yoğun bakıma kaldırılmış. Gereken her şey yapıldı ama Rabb’imin takdiri böyleymiş. Acımız çok büyük. Bu toprakların yetiştirdiği cesur, kararlı, ilkeli, yiğit evlatlardan bir tanesiydi. 21 yıl önce ilk tanıştığımızda Şebinkarahisar’ın il olmasını istediğini söylemişti. Şebinkarahisar il olmadı ama görüntüsüyle, altyapısıyla Şebinkarahisar’ı il görünümüne kavuşturdu.” dedi.

Yapılan konuşmalar ve resmi törenin ardından merhum belediye başkanı Şahin Yılancı Tekışık Mahallesi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından ilçedeki aile kabristanlığında defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.