SON DAKİKA!

SANAL ALEM VE YEREL BASIN

Selam Giresun… Yaklaşık 3 yıl aradan sonra yeniden aranıza döndüm..
Sizden ayrı kaldığım dönemde, tesadüfen sanal alemde bir savaşın içinde buldum kendimi… Bu savaşı kazanmam pek kolay olmadı..

Bu arada, 1,5 yıl kadar önce Facebook Okey’de, GÖNÜL DOSTLARI isminde 10 yıl süreli VIP Oda açtım. Sanal savaşın sonunda, Odamın giriş kapısına aynen şu satırları yazdım ve çıktım:
“Alem buysa.. Kral benim… İmza; GÜNGÖR!”
Sanal alem; Güngör ismiyle tanır beni… Çok sayıda, değerli dost ve arkadaşlıklar edindim.. Türkiye’den, Belçika’dan, Fransa’dan, Almanya’dan.. Bu arada, az da olsa düşmanlarım da yok değil… Pek çok VIP Oda sahip ve yöneticileriyle arkadaşız… Telden veya okeyde özelden, lobiden hal, hatır sorar sohbet ederiz.. Sanal arkadaşlıklarım aslında 5 yıl öncesine uzanıyor…
Bir de çok özel, isimsiz bir Facem daha var benim. Bu Facemi de tanıyanlar ve tanımayanlar; NOKTA veya NOKTALI diye hitap ederler… Yeri geldiğinde, “KES LAN! SUS LAN! dedim mi olay biter…
Sanal alemde kaldığım dönemde, acı ve tatlı çok büyük olaylar yaşadım,.Çok şeyler öğrendim.
An geldi, Facemi ve Odamı çaldılar, tekrar geri aldım.
Facemi şikayet edip kapattırdılar. Tekrar açtırıp geri almayı başarabilen sayılı insanlardan biriyim. Pek çok oda sahip ve yöneticisi arkadaşlarım, kapatılan veya bloke olan hesaplarını çok uğraşmalarına rağmen halen geri alamadılar.
Sanal dünyada yaşadığım birbirinden ilginç olayları, ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim…
Kendimi, ikinci bir fakülteden mezun olmuş gibi hissediyorum.
Sonuç olarak, Sanal Alemde de mekanım var, söz ve otorite sahibiyim… 500’den fazla VIP odanın içinde listede üst sıralardayız..

Gelelim şimdi, Giresun yerele…

Şöylesine yüzeysel bir baktım, kraldan çok kralcı geçinen, sözde gazeteciler türemiş.. Aralarında kendini adeta dev aynasında görenler bile var…
Şerefsize bakın siz! Bir tarihler Giresun Gazeteciler Derneği Lokalinde içtiği zıkkımın borcunu ödemeyip üstüne yatan it, aklı sıra hesap soruyor.
En önemlisi, aylık 1 TL, yıllık toplam 12 TL gibi sembolik aidat borcunu dahi ödeyemeyecek kadar aciz olanların haddine düşmez hesap sormak!
Bir cep telinden başka sabit hattı, doğru dürüst mekanı olmayıp, basit yollu bir haber sitesi açanlar, gazete imtiyaz sahibi geçiniyor. Hadin ordan be!
Biri esip gürlemiş kendince:
“Sakın karşıma çıkmayın. Ateşe veririm dünyayı.
Giresun’u başınıza yıkmayan şerefsizdir” demiş.
Soruyorum: Sen kimsin lan?! Kendini ne sanıyorsun?! Çakal!
Ateş olsan düştüğün yeri yakarsın! Hergele!
Bunlar köpeksiz köy bulmuşlar, deyneksiz geziyorlar galiba?!
Bu ne şımarıklık böyle?
Giresun Basını’nda, herkes haddini bilecek! Bilmek zorunda. Anlaşıldı mı?!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.