SON DAKİKA!

Saruhan Kızılay Giresun İl Emniyet Müdürü Oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Giresun İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne atandı.

Giresun İl Emniyet Müdürlüğüne Siirt İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay getirildi.

Giresun İl Emniyet Müdürü olarak atanan Saruhan Kızılay kimdir?

1971 yılında doğmuş ilk ve orta öğrenimini Ankara ilinde tamamladıktan sonra 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur.

Komiser Yardımcısı olarak Kırklareli Emniyet Müdürlüğünde göreve başlamış sırasıyla Elazığ Emniyet Müdürlüğü, Hukuk Müşavirliği, Ankara Güvenlik Dairesi Başkanlığı ve Siirt Emniyet Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunmuş, 2018 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi etmiştir.

1999 yılında Brezilya Misyon görevini tamamlamış, 2007 yılında Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi (TODAİE) Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü görevini 18.09.2017 tarihinden itibaren vekâleten yürüten Saruhan Kızılay 27.12.2018 tarih ve 2018/262 sayılı kararname ile asaleten Siirt Emniyet Müdürlüğüne atanmıştır. Yurtdışında mesleki gezi ve incelemelerde bulunmuş, birçok kurs ve seminere katılmıştır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.