Uncategorized

Sehidimiz Törenle Yola Çikti

Giresun Espiye Yeniköy dogumlu sehit Er Cengiz Saribas Istanbul da Kocasinan semtinde oturuyordu, 09 Aralik 2009 Çarsamba günü önce evinin önünde yapilacak vedlasma ile Ataköy 5 kisim camii de kilinacak Ögle namazindan sonra Edirnekapi sehitliginde topraga verilecek. Bu arada Sehit Er Cengiz Saribas in amcasi Salim Saribas “Karsimizda bir muhatap yok ki gidelim bizde mücadele edelim ve gerekirse hepimizde sehit olalim”

 


 

 


 

 


 

Tokat in Resadiye ilçesinde sehit düsen Cengiz Saribas in oturdugu eve ates düstü. Aci haberi alan ailesi ve komsulari sehidin oturdugu sokagi Türk bayraklariyla donatti.

Sehit düsen Cengiz Saribas in ailesi aci haberi jandarma ve saglik ekiplerinden ögrendi. Karsilarinda askerleri ve saglik ekiplerini gören aile evlatlarinin sehit düstügünü anladi. Bunun üzerine aile bireyleri sinir krizi geçirdi. Fenalasan aile bireylerine saglik ekipleri müdahale etti. Evde taziyeleri kabul eden aile daha sonra eve Türk Bayragi asti. Sehidin komsulari da evlerini Türk bayraklari ile donatti.

Sehidin amcasi Salim Saribas, “Karsimizda bir muhatap yok ki gidelim bizde mücadele edelim ve gerekirse hepimizde sehit olalim. Artik bu anlamsiz savas sona ermeli. Bu insanlarin çogu zaten kandirilarak daga çikariliyor. Geri dönmek istediklerinde ise ölüm korkusu nedeniyle geri dönemiyorlar. Dünyanin hiçbir yerinde tankla topla savas kazanilmiyor. Insanlari egiterek ve dogru yolu göstererek sonuç elde edilebilir” dedi.

Hükümetin demokratik açilim politikalarini destekledigini ifade eden Saribas, “Hükümetin demokratik açilimina tam destek veriyorum. Ve herkeste destek vermeli. Siyasilerden 15.16 bin TL alip yatmalarini degil, mecliste çözüm üretmelerini ve teröre çözüm bulmalarini istiyoruz” dedi.

Bu sirada sehidin bir komsu ise demokratik açilima tepki göstererek, “Görüyoruz iste. Katil her zaman katildir” diye konustu.

5 çocuklu bir ailenin en küçügü oldugu ögrenilen Sehit Cengiz Saribas in, bilgisayar teknikerligi yaptigi ögrenildi. Sehidin cenazesinin 9 Aralik Çarsamba günü ögle namazini müteakip Ataköy 5. Kisim Camii nden kaldirilacagi ögrenildi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.