SON DAKİKA!
chpgiresunmilletvekiliselahattinkaraahmetoglu

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU BAŞBAKAN’A SORDU

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Fiskobirlik Yönetim kademelerinde görev almış ya da halen görevine devam kişilerden, hakkında adli, idari tahkikat bulunan olup olmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Fiskobirlik Yönetim kademelerinde görev almış ya da halen görevine devam kişilerden, hakkında adli, idari tahkikat bulunan olup olmadığını sordu.

Türkiye Büyük Millet Meclsi (TBMM) Başkanlığına 10 Şubatta yazılı soru önergesi sunan Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Fiskobirlik ve bağlı iştiraklerini zarar uğratmaktan dava açılan kişiler oldu mu, olduysa bu kişiler hangi görevleri yürütmüştür” dedi.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Fiskobirlik ile ilgili şu soruları yöneltti:

Fiskobirlik Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Genel Müdürü, İştiraklerinin Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Genel Müdürü unvanıyla görev yapmış veya yapmakta olan kişiler hakkında adli ve idari inceleme veya soruşturma bulunmakta mıdır? Şayet bulunmakta ise bu soruşturma ve incelemelerin gerekçeleri ve tarihleri nelerdir?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu’nun Fiskobirlik ve bağlı iştiraklerini zarar ettirdiği iddiasıyla dava ettiği, halen yargılaması süren kişi ya da kişiler bulunmakta mıdır? Bunların arasında şu anda Fiskobirlik ve şirketlerinde çalışan, terfi ettirilmiş kişi ya da kişiler bulunmakta mıdır? Bu kişi ya da kişiler şu anda hangi görevi yürütmektedirler?

Hakkında adli ve idari soruşturma yürütülen, dava söz konusu olan kişilerin görevlerine devam etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.