SON DAKİKA!
selahattinkaraahmetoglu

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU BİNALİ YILDIRIM’A SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırm’a Karadeniz Sahil Yolu hakkında zor sorular sordu.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, meydana gelen sel ve taşkınlar için kentsel altyapı eksikliği diyen, Karadeniz Sahil Yolu ile ilgili tüm mahkeme kararlarının uygulandığını söyleyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a Danıştay’ın iptal kararını uygulamak üzere nasıl bir çalışma yürütüleceğini sordu.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Bakan Binali Yıldırım’a yönelik TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

“Karadeniz Sahil Yolunun şiddetli yağışlar sonrasında suyun denize dökülememesi ve şehre geri dönmesi neticesinde meydana gelen sel felaketleri ile ilgili olarak sorulan sorulara, sahil yolu kaynaklı değil kentsel altyapı eksiklikleri kaynaklı olduğu biçiminde yanıt vermiştiniz” diyen Selahattin Karaahmetoğlu, şunları aktardı:

“Ayrıca Karadeniz Sahil Yolu ile ilgili tüm mahkeme kararlarının uygulandığını, tüm eksikliklerin giderilmesi yönünde çalışmaların yapıldığını, yasal sürece uygun çerçevede işlemlerin yürütüldüğünü ifade etmiştiniz”

Selahattin Karaahmetoğlu, Bakan Binali Yıldırım’a şu soruları yöneltti:

“Danıştay’ın iptal kararına uygun biçimde kararın icrasına dönük nasıl bir çalışma yürütmeyi düşünüyorsunuz? Yol inşaatı ile ilgili telafi edici, mahkeme kararına uygun iyileştirmeler yapılabilecek midir? Karadeniz Sahil Yolunun inşası aşamasında sel tehlikesine maruz kalacak yerleşim yerleri şehir ve ilçe geçişlerinde bulunan Belediyeler’ in sahil geçişlerinde kastettiğiniz alt yapı eksikliklerini tamamlaması yönündeneler yapması istenmiştir? Sahil yolu geçişlerinde yüklenici firmaların yaptığı sel ve taşkınlara neden olan kusurlu yol inşaatlarının sorumlusu da bu belediyeler midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.