GÖRELESİYASET

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU GÖRELE’DE

Giresun’un Görele ilçesinde Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, mahalle muhtarları ile kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Kahvaltıya katılan CHP Görele İlçe Başkanı Fikri Bilge, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra muhtarlığın önemini anlattı. Muhtarların demokrasinin en önemli temsilcileri olduğunu söyleyen Bilge, “Biz parti olarak muhtarlık müessesini çok önemsiyoruz ve değer veriyoruz. Çünkü muhtarlar Mahalle’nin ilk temsilcileridir. Mahalleyi en iyi tanıyan sorunları en iyi bilen vatandaşın her şeyinde yanında olan kimselerdir. Bizim iktidarımızda birinci önceliğimiz muhtarlarımıza gereken değer verilecek ve onları eski fonksiyonlarından daha etkili hale gelmesi ve özlük haklarının en güzel şekilde elde edilmesi için gerekeni yapacağız. Mahallerindeki sorunları en iyi bilende muhtarlardır. Bu sorunları yetkili makamlara ulaştıran da muhtarlarımızdır. Biz her zaman sizlerle bir araya gelmeye devam edeceğiz sizi dinleyip önerileriniz doğrultusunda çalışacağız. Çünkü sizleri önemsiyoruz” dedi.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ise muhtarların haklarına vurgu yaparak “Bir belediye başkanı, bir milletvekilinin sosyal ve özlük haklarından muhtarların da yararlanması anlamında Cumhuriyet Halk Partisi olarak önerge verdik. Önergemizde muhtarlarımıza bilgisayar ve büro tahsisi içinin donanımı bunun yanı sıra maaşlarının asgari ücretten az olmaması belediye başkanı ile milletvekillerinin devlet tarafından ödenen sosyal güvenlik primlerinin muhtarlarımıza da uygulanması için verdiğimiz önerimiz ne yazık ki çoğunluğun oylarıyla ret edildi” diye konuştu.

Giresun AK Parti Milletvekilleri’nin seçimler öncesi Giresun için verdikleri vaatleri hatırlatan Karaahmetoğlu “Bunlardan biri Eğribel Tüneli gibi bunları sık sık bütçe görüşmelerinde gündeme getiriyoruz ne yazık ki bunlar sadece seçmeni kandırmak için seçim zamanında söylenmiş birer vaatten öteye gitmiyor. 2 yıldır Eğribel Tüneli ile Giresun Çotanak Arena Stadı’nı soruyorum. AK Parti Grup Başkan vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli bakana benim sorduğum soru için cevap verme diyor o da cevap vermiyor. İyidir kötüdür yaklaşık 10 sene geçti her şeyin bir sonu var bu daha zorlamanın bir anlamı yok” diye konuştu.

“Ben Giresun milletvekili olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum” diyen Karaahmetoğlu “3 aylık dönemde mecliste 21 kere konuştum 40 tane soru önergesi ile 10 tane sözlü soru önergesi verdim şu anda 2 tane araştırma önergesi hazırladık 2 tane kanun teklifi var onu da en kısa zamanda meclis gündemine sunacağım. Bize verilen görevin karşılığını vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız Giresun’un neresinden olursa olsun ne zaman isterlerse bana telefonla ulaşabilirler. Herkese elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya ve yol göstermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.